Kłopoty ze zdrowiem kapitan mistrzyń Polski! Nie zagra w tym sezonie

Siatkówka
Kłopoty ze zdrowiem kapitan mistrzyń Polski! Nie zagra w tym sezonie
fot. Cyfrasport

Kapitan ŁKS-u Commercecon Łódź Marta Wójcik zakończyła poprzedni sezon Ligi Siatkówki Kobiet z mistrzostwem Polski i ośmioma statuatkami MVP. Ze względu na problemy zdrowotne 37-latka zdecydowała się jednak na odpoczynek od sportu i nie zobaczymy jej w najbliższym roku na parkietach.

Fantastyczny sezon 2018/19 sprawił, że Wójcik została powołana do reprezentacji Polski przez trenera Jacka Nawrockiego. Badania kontrolne na zgrupowaniu wykazały, że podczas sezonu ligowego rozgrywająca przeszła bezobjawowe zapalenie mięśnia sercowego, co stanowiło efekt powikłań po przeziębieniu.
 
– Po analizie wyników wiadomo już, że na tę chwilę mój stan jest poważny i nie możemy ryzykować – mówiła siatkarka pod koniec maja.
 
Pierwotnie zakładano kilkutygodniową przerwę na regenerację, jednak ostatecznie, po konsultacjach z lekarzem, zdecydowała się na dłuższą przerwę od wyczynowego uprawiania sportu. Skutkiem tego nie zobaczymy jej w sezonie 2019/2020.
 

 
- Do końca wierzyłam, że przedłużające się problemy zdrowotne nie zakłócą mojego powrotu na boisko. Niestety nie otrzymałam zgody na wyczynowe trenowanie. Tym samym nie będę mogła razem z dziewczynami bronić mistrzowskiego tytułu. Serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie i wiarę w mój powrót do gry. To był ciężki, ale jednocześnie piękny rok. Takich emocji i energii życzę ŁKS-owi i w tym sezonie - zakończyła Wójcik.
ch, lkscommerceconlodz.pl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze