PGNiG Superliga: Górnik Zabrze postraszył PGE VIVE Kielce

Piłka ręczna
PGNiG Superliga: Górnik Zabrze postraszył PGE VIVE Kielce
fot. PAP

PGE VIVE Kielce pewnie pokonało w meczu ekstraklasy piłkarzy ręcznych Górnika Zabrze 34:24, choć do przerwy kielczanie wygrywali tylko dwoma bramkami. - Pierwsze 30 minut do przejęcia, ale w drugiej połowie przeszła kielecka fala uderzeniowa – powiedział trener zabrzan Marcin Lijewski.

PGE VIVE Kielce pewnie pokonało w meczu ekstraklasy piłkarzy ręcznych Górnika Zabrze 34:24, choć do przerwy kielczanie wygrywali tylko dwoma bramkami. „Pierwsze 30 minut do przejęcia, ale w drugiej połowie przeszła kielecka fala uderzeniowa” – powiedział trener zabrzan Marcin Lijewski.

 

Zabrzanie powalczyli w Kielcach, ale tylko przez 30 minut. Druga połowa to już zdecydowana dominacja VIVE, które przez 14 minut tej odsłony straciło zaledwie jedną bramkę. Zabrzanie wyglądali na drużynę, która w pewnym momencie przestraszyła się, że może w Kielcach sprawić niespodziankę.

 

- Może nie tyle my się przestraszyliśmy, co kielecka drużyna się rozkręciła. Przyjechaliśmy bardzo zmotywowani, staraliśmy się nawiązać walkę. Po przerwie VIVE weszło jednak na właściwe tory, a my niepotrzebnie zaczęliśmy się spieszyć. W naszej grze było za dużo chaosu, głupich błędów i stąd szły kontrataki przeciwnika – ocenił spotkanie obrotowy Górnika, były zawodnik PGE VIVE, Bartłomiej Bis.

 

- Pierwsze 30 minut było do przyjęcia, ale i tak mój zespół nie ustrzegł się błędów. Uczulałem w przerwie zawodników, że trener Dujszebajew pewnie powie swojej drużynie parę mocnych słów i w drugiej połowie będzie fala uderzeniowa. Ale chyba to do nich nie dotarło. Nie wiem ile głupot popełniliśmy w drugiej części gry. Kilka niewymuszonych błędów, kilka czystych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. To sprawiło, ze przegrywaliśmy 10 bramkami i było już po meczu. Reszta spotkania to już była tylko walka o honor, o zachowanie twarzy – dodał Marcin Lijewski.

 

Kielczanie w pierwszych 30 minut, co podkreślił rozgrywający tej drużyny Władysław Kulesz, popełnili bardzo dużo błędów. Białorusin pochwalił jednocześnie rywali. - Górnik przez 30 minut grał naprawdę bardzo dobrze, a my chyba byliśmy za mało skoncentrowani. W przerwie trener przekazał nam co robimy źle i później nasza gra wyglądała już zdecydowanie lepiej – podkreślił Kulesz.

 

W pierwszych 30 minutach kielczanie grali w obronie systemem 5-1, a po zmianie stron 6-0. Obaj bramkarze (Andreas Wolff i Mateusz Kornecki) zagrali w każdej połowie po 15 minut. - To była świadoma decyzja. Chciałem, aby obaj pograli trochę przy obu wariantach obrony. Z postawy zespołu w drugiej połowie jestem zadowolony, a o pierwszej lepiej nic nie mówić – dyplomatycznie stwierdził Tałant Dujszebajew.

 

W kieleckim zespole nie zagrał Branko Vujovic. Czarnogórzec na poniedziałkowym treningu skręcił kostkę i będzie pauzował od sześciu do ośmiu tygodni.

 

Dla kieleckiego zespołu było to już trzecie zwycięstwo i PGE VIVE razem z Orlen Wisłą Płock jest na czele tabeli ekstraklasy. Górnik po dwóch zwycięstwach (nad Grupą Azoty Tarnów i Gwardią Opole) poniósł pierwszą porażkę.

 

WYNIKI I TABELA PGNiG SUPERLIGI

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie