Puchar Świata siatkarek 2019: Terminarz i plan transmisji

Siatkówka
Puchar Świata siatkarek 2019: Terminarz i plan transmisji
fot. PAP

Puchar Świata siatkarek 2019 zostanie rozegrany w dniach 14–29 września w Japonii. W imprezie weźmie udział dwanaście reprezentacji z pięciu konfederacji. Sprawdź terminarz i plan transmisji PŚ siatkarek 2019.

W Pucharze Świata siatkarek zagrają: Japonia (gospodarz), Serbia (mistrz świata), Chiny i Korea Południowa (czołowe drużyny z AVC), Kamerun i Kenia (CAVB), Rosja i Holandia (CEV), Brazylia i Argentyna (CSV) oraz Stany Zjednoczone i Dominikana (NORCECA). Dwanaście reprezentacji będzie rywalizowało systemem "każdy z każdym".
 
W tej edycji, w przeciwieństwie do poprzednich, w PŚ nie można wywalczyć kwalifikacji olimpijskiej. Mimo to, rywalizacja na japońskich parkietach (Jokohama, Sapporo, Osaka, Hamamatsu, Toyama) zapowiada się ciekawie. Interesująca będzie choćby rywalizacja mistrzyń świata Serbek (które obroniły niedawno tytuł mistrzyń Europy) z Chinkami, Amerykankami czy Brazylijkami. Z kolei reprezentacja Rosji przystąpi do turnieju po odejściu trenera Wadima Pankowa, którego zastąpi dotychczasowy asystent Sergio Buzato. 
 
Puchar Świata siatkarek rozgrywany jest od 1973 roku. Z wyjątkiem pierwszej edycji, która odbyła się w Montevideo, impreza jest organizowana w Japonii i odbywa się raz na cztery lata. Polskie siatkarki dwukrotnie wystąpiły w PŚ – w 2003 (8. miejsce) oraz w 2007 roku (6. miejsce).
 
W poprzedniej edycji, rozegranej w 2015 roku, triumfowała reprezentacja Chin przed Serbią i USA. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki (MVP) turnieju zgarnęła chińska przyjmująca Zhu Ting.
 
Terminarz i plan transmisji PŚ siatkarek 2019:
 
2019-09-14: USA – Kenia (sobota, godzina 4.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-14: Kamerun – Rosja (sobota, godzina 5.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-14: Argentyna – Holandia (sobota, godzina 7.00; transmisja – Polsat Sport) 
2019-09-14: Chiny – Korea Południowa (sobota, godzina 8.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-14: Serbia – Brazylia (sobota, godzina 10.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-14: Dominikana – Japonia (sobota, godzina 12.20; transmisja – Polsat Sport Extra)  
 
2019-09-15: Kenia – Holandia (niedziela, godzina 4.00)
2019-09-15: Kamerun – Chiny (niedziela, godzina 5.30; transmisja – Polsat Sport News)
2019-09-15: USA – Serbia (niedziela, , godzina 7.00; transmisja – Polsat Sport Extra)  
2019-09-15: Korea Południowa – Dominikana (niedziela, godzina 8.00; transmisja – Polsat Sport News)
2019-09-15: Brazylia – Argentyna (niedziela, godzina 10.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-15: Rosja – Japonia (niedziela, godzina 12.20; transmisja – Polsat Sport News) 
 
2019-09-16: Serbia – Kenia (poniedziałek, godzina 4.00) 
2019-09-16: Dominikana – Kamerun (poniedziałek, godzina 5.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-16: Argentyna – USA (poniedziałek, godzina 7.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-16: Chiny – Rosja (poniedziałek, godzina 8.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-16: Holandia – Brazylia (poniedziałek, godzina 10.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-16: Japonia – Korea Południowa (poniedziałek, godzina 12.20; transmisja – Polsat Sport Extra)
 
2019-09-18: Serbia – Argentyna (środa, godzina 4.00)
2019-09-18: Rosja – Korea Południowa (środa, godzina 5.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-18: USA – Holandia (środa, godzina 7.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-18: Chiny – Dominikana (środa, godzina 8.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-18: Kenia – Brazylia (środa, godzina 11.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-18: Kamerun – Japonia (środa, godzina 12.20; transmisja – Polsat Sport Extra) 
 
2019-09-19: Holandia – Serbia (czwartek, godzina 4.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-19: Dominikana – Rosja (czwartek, godzina 5.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-19: Argentyna – Kenia (czwartek, godzina 7.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-19: Korea Południowa – Kamerun (czwartek, godzina 8.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-19: Brazylia – USA (czwartek, godzina 11.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-19: Japonia – Chiny (czwartek, godzina 12.20; transmisja – Polsat Sport Extra)
 
2019-09-22: Korea Południowa – Argentyna (niedziela, godzina 4.00; transmisja)
2019-09-22: Dominikana – Kenia (niedziela, godzina 5.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-22: Kamerun – Holandia (niedziela, godzina 7.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-22: Chiny – Brazylia (niedziela, godzina 8.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-22: Rosja – Serbia (niedziela, godzina 10.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-22: Japonia – USA (niedziela, godzina 12.20; transmisja – Polsat Sport Extra)
 
2019-09-23: Korea Południowa – Holandia (poniedziałek, godzina 4.00) 
2019-09-23: Dominikana – Brazylia (poniedziałek, godzina 5.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-23: Kamerun – Serbia (poniedziałek, godzina 7.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-23: Chiny – USA (poniedziałek, godzina 8.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-23: Rosja – Argentyna (poniedziałek, godzina 10.00; transmisja – Polsat Sport News)
2019-09-23: Japonia – Kenia (poniedziałek, godzina 12.20; transmisja – Polsat Sport Extra)
 
2019-09-24: Korea Południowa – Serbia (wtorek, godzina 4.00)
2019-09-24: Dominikana – USA (wtorek, godzina 5.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-24: Kamerun – Argentyna (wtorek, godzina 7.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-24: Chiny – Kenia (wtorek, godzina 8.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-24: Rosja – Holandia (wtorek, godzina 11.00; transmisja – Polsat Sport News)
2019-09-24: Japonia – Brazylia (wtorek, godzina 12.20; transmisja – Polsat Sport Extra) 
 
2019-09-27: Korea Południowa – Kenia (piątek, godzina 4.00; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 15.00)
2019-09-27: Dominikana – Argentyna (piątek, godzina 5.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-27: Kamerun – Brazylia (piątek, godzina 7.00; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 17.30)
2019-09-27: Chiny – Holandia (piątek, godzina 8.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-27: Rosja – USA (piątek, godzina 11.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-27: Japonia – Serbia (piątek, godzina 12.20; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 22.30)
 
2019-09-28: Korea Południowa – Brazylia (sobota, godzina 4.00; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 11.30)
2019-09-28: Dominikana – Holandia (sobota, godzina 5.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-28: Kamerun – USA (sobota, godzina 7.00; ; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 13.30)
2019-09-28: Chiny – Serbia (sobota, godzina 8.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-28: Rosja – Kenia (sobota, godzina 10.00; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 16.00)
2019-09-28: Japonia – Argentyna (sobota, godzina 12.20)
 
2019-09-29: Korea Południowa – USA (niedziela, godzina 4.00; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 14.30)
2019-09-29: Dominikana – Serbia (niedziela, godzina 5.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-29: Rosja – Brazylia (niedziela, godzina 7.00; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 16.30)
2019-09-29: Chiny – Argentyna (niedziela, godzina 8.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-29: Kamerun – Kenia (niedziela, godzina 10.00)
2019-09-29: Japonia – Holandia (niedziela, godzina 12.20; transmisja – Polsat Sport Extra). 
 
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze