ME siatkarzy 2019: Holandia - Czarnogóra. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Rozpoczęły się mistrzostwa Europy siatkarzy. W piątek wystartowała rywalizacja w Rotterdamie, gdzie gra grupa Polaków. W ostatnim piątkowym starciu gospodarze z Holandii zmierzą się z Czarnogórą. Relacja na żywo i wynik meczu na Polsatsport.pl.

Po 22 latach Holandia ponownie jest gospodarzem mistrzostw Europy. Wtedy Oranje zwyciężyli w całym turnieju pokonując w finale Jugosławię 3:1. W tegorocznej edycji rozgrywek Holendrzy nie będą faworytami, lecz w pierwszym meczu z Czarnogórą można postawić ich w tej roli.

 

- Obserwowaliśmy grę Holenderek w Ahoy Arenie w Rotterdamie w 2015 roku. Wywalczyły wtedy srebrny medal mistrzostw Europy na oczach 11 tysięcy kibiców. Mamy nadzieję na równie magiczne momenty - skomentował przyjmujący Holandii Gijs Jorna.

 

Wywalczenie kwalifikacji na tegoroczny europejski czempionat jest największym sukcesem w historii reprezentacji Czarnogóry. W 2014 roku drużyna ta występowała w Lidze Europejskiej, a rok później zajęła trzecie miejsce w grupie trzeciej Ligi Światowej.

 

- Zakwalifikowanie się na mistrzostwa Europy jest dla nas ogromnym sukcesem. Może powinniśmy osiągnąć ten cel kilka lat wcześniej. Będziemy walczyć do ostatniego tchu w każdym meczu. Nasza drużyna nigdy się nie poddaje i z tego jestem dumny - powiedział kapitan reprezentacji Czarnogóry Vojin Ćaćić.

 

Czy Holendrzy na oczach swoich kibiców odniosą pewne zwycięstwo?

 

Relacja na żywo i wynik meczu od 20:00 na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie