ME siatkarzy 2019: Włochy - Grecja. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Reprezentacja Włoch znakomicie otworzyła mistrzostwa Europy pokonując bez straty seta Portugalię. Drugiego dnia rozgrywek podopieczni Gianlorenzo Blenginiego ponownie będą faworytem. Tym razem ich rywalem będzie Grecja. Relacja na żywo i wynik meczu Włochy - Grecja na Polsatsport.pl.

Pierwszy dzień zmagań w grupie A obfitował w szybkie mecze. W jednym z nich Włosi pewnie rozprawili się z Grekami. Nie jest to wynik, który może dziwić, ponieważ Italia do każdego turnieju podchodzi w roli jednego z faworytów. Dla siatkarzy dodatkowo ważne są kwestie historyczne. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego ma imponujący bilans występów na czempionacie Starego Kontynentu. Pięciokrotnie zdobywała złoto, czterokrotnie srebro i dwukrotnie brąz.

 

Drugim rywalem Włochów będzie Grecja, czyli ekipa która rozpoczęła turniej od porażki. Siatkarze trenera Dimitriosa Andreopoulosa ulegli 0:3 reprezentacji Bułgarii.

 

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znaleźliśmy się w gronie 24 zespołów biorących udział w mistrzostwach Europy. Nasi grupowi rywale są ekstremalnie trudni, a ich siatkarze prezentują najwyższy poziom. Naszym celem jest walka o każdy punkt i zaprezentowanie się jak najlepiej - powiedział trener Andreopoulos.

 

Relacja na żywo i wynik meczu Włochy - Grecja od 20:45 na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze