Drzyzga: W każdym kolejnym meczu dodamy kilka procent

Siatkówka

- W każdym kolejnym meczu dodamy kilka procent do jakości naszej gry - powiedział Fabian Drzyzga po wygranym przez Polaków spotkaniu z Holendrami 3:0. Reprezentant Polski w rozmowie z Polsat Sport skomentował również wspaniałą atmosferę w trakcie meczu.

Marcin Lepa: To co wyprawiali kibice musiało wam pomagać?

 

Fabian Drzyzga: Tak, atmosfera była niesamowita. Tak duża ilość rodaków na turnieju za granicą mistrzowskiej rangi jest czymś niesamowitym. Kibicom należą się wielkie brawa oraz szacunek. Oby tak licznie wypełnione sale będziemy mogli doświadczać jak najczęściej, bo to nie jest normą w innych krajach.

 

Widać było dużo radości oraz przyjemnej gry. Mam wrażenie, że ustawiliście przeciwnika w narożniku i punktowaliście go?

 

Na pewno graliśmy spokojniej niż w pierwszym meczu. Może dlatego, że jesteśmy już bardziej obeznani z halą. Mam nadzieję, że każde spotkanie będzie wyglądało lepiej z naszej strony. W każdym kolejnym meczu dodamy kilka procent do jakości naszej gry.

 

Czy uważasz, że zagrywka "ustawiła" ten mecz?

 

Myślę, że nasza zagrywka dzisiaj była przeciętna. Popełniliśmy sporo błędów, nie byliśmy regularni. Kluczowa była pierwsza akcja, dobre przyjęcie i blok. Nie wiem ile mieliśmy bloków, lecz w kluczowych momentach blok działał i może Holendrów to zniechęciło. Natomiast zagrywka jest jeszcze do poprawy.

 

WYNIKI, TABELE I TERMINARZ ME SIATKARZY 2019

JA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie