Ekstraliga żużlowa: Włókniarz Częstochowa bliżej trzeciego miejsca

Żużel
Ekstraliga żużlowa: Włókniarz Częstochowa bliżej trzeciego miejsca
fot. PAP

W pierwszym meczu o 3. miejsce PGE Ekstraligi forBET Włókniarz Częstochowa pokonał Stelmet Falubaz Zielona Góra 57:33. Rewanż odbędzie się za tydzień w Zielonej Górze.

Częstochowscy żużlowcy zrobili wielki krok, żeby po 10 latach znowu wywalczyć medal drużynowych mistrzostw Polski. Włókniarz wygrał z Falubazem różnicą 24 pkt, czyli dwukrotnie większą niż zrobił to w rundzie zasadniczej. Oczywiście to nie przesądza o tym, że tegoroczny brąz przypadnie podopiecznym Marka Cieślaka, ale zielonogórzanom będzie bardzo trudno odrobić tak wielką stratę. Zwłaszcza jeśli liderzy Włókniarza w rewanżu będą równie skuteczni jak na własnym torze.

 

Leon Madsen wygrał wszystkie wyścigi, a obchodzący 34. urodziny Fredrik Lindgren dojeżdżał do mety jako pierwszy lub za kolegami z drużyny, zaś Adriana Miedzińskiego pokonał tylko w 14. biegu Patryk Dudek.

 

W drużynie zielonogórskiej właśnie Dudek oraz Michael Jepsen Jensen i Martin Vaculik zdołali w sumie wygrać indywidualnie cztery wyścigi, ale jako drużyna odnieśli tylko jedno zwycięstwo w biegu 6., w którym Jepsen Jensen pokonał Mateja Zagara, a trzeci do mety dojechał Piotr Protasiewicz.

 

W zespole Włókniarza poniżej oczekiwań spisał się tylko Paweł Przedpełski, ale i on wywalczył cenny punkt wygrywając z Jepsenem Jensenem.

 

Pewnym cieniem na zwycięstwie Włókniarza położyły się tylko kłopoty techniczne z maszyną startową, co przedłużyło spotkanie, a bieg 12. musiał być powtórzony, mimo że zawodnicy przejechali cztery okrążenia.

 

Kłopoty z maszyną zepsuły również fetę przygotowaną dla kierownika startu Adama Jasiurskiego, który tym meczem, ze względów regulaminowych zakończył pracę w tym charakterze na SGP Arena Częstochowa.

 

Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra 57:33

 

Włókniarz Częstochowa:

Leon Madsen 15 (3,3,3,3,3), Fredrik Lindgren 12 (2,3,3,2,2), Adrian Miedziński 11 (3,2,2,3,1), Matej Zagar 10 (1,2,3,2,2), Michał Gruchalski 4 (3,0,1), Jakub Miśkowiak 3 (1,2,0), Paweł Przedpełski 2 (0,1,0,1).

 

Stelmet Falubaz Zielona Góra:

Patryk Dudek 11 (3,2,1,1,3,1), Martin Vaculik 9 (2,1,1,3,2,0), Michael Jepsen Jensen 7 (1,3,2,1,0,0), Piotr Protasiewicz 3 (u,1,2,0), Damian Pawliczak 2 (2,0,0,0), Martin Smolinski 1 (1,0,-,-,-), Norbert Krakowiak 0 (u,d,-).

 

Najlepszy czas dnia62,71 s - uzyskał Leon Madsen w 7. wyścigu. Sędzia: Paweł Słupski (Warszawa). Widzów 13 000.

JA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie