Jedna akcja, dwie ofiary. Paskudne zderzenie rosyjskich siatkarzy (WIDEO)

Siatkówka

Mrożąca krew w żyłach sytuacja miała miejsce podczas meczu Rosji z Finlandią. Dwaj siatkarze "Sbornej" zderzyli się podczas bloku, po czym z grymasem bólu na twarzach upadli na parkiet. Jeden z nich nie był w stanie się podnieść i został zniesiony z boiska.

Przy stanie 15:17 kibice w hali w Lublanie zamarli. Po akcji dwóch rosyjskich siatkarzy długo nie podnosiło się z parkietu. Dochodzący do bloku na skrzydło środkowy Iljas Kurkajew spadł na nogę skrzydłowego Dmitrija Wołkowa. Obaj zawodnicy ucierpieli w tym zdarzeniu.

 

Mocniej wypadek odczuł jednak Kurkajew. Rosjanin nie był w stanie podnieść się o własnych siłach i musiał zostać zniesiony przez kolegów z drużyny.

 

- To może być poważne skręcenie stawu skokowego - powiedział komentujący to spotkanie Damian Dacewicz. - Niebezpiecznie to wyglądało - dodał.

 

Opieka medyczna szybko zajęła się zawodnikiem. Prawdopodobnie miał on wcześniej problemy ze stawami skokowymi. Na obu kostkach miał stabilizatory.

 

- Stabilizator kilka razy uratował mnie podczas mojej kariery. Kiedy on pęka to staw skokowy ucieka. Tu mogło dojść nawet do zerwania torebki stawowej, pełnego skręcenia - skomentował Dacewicz.

 

Ostatecznie to Rosja wygrała drugą partię i cały mecz 3:0.

 

Cała akcja w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TERMINARZ ME SIATKARZY 2019

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie