ME siatkarzy 2019: Mr. Polska jako niespodzianka dla polskich kibiców

Siatkówka
ME siatkarzy 2019: Mr. Polska jako niespodzianka dla polskich kibiców
fot. PAP

Holenderscy organizatorzy mistrzostw Europy siatkarzy docenili polskich kibiców, których tysiące wypełniają halę w Rotterdamie. Fani znad Wisły stanowili większość nawet podczas niedzielnego meczu naszej reprezentacji z gospodarzami. W poniedziałek Holendrzy postanowili uatrakcyjnić im wieczór i zorganizowali krótki koncert pochodzącego z Polski rapera. Mr. Polska wystąpi podczas meczu z Czechami.

- Miła niespodzianka czeka kibiców podczas meczu Polska - Czechy. W Rotterdamahoy. Mr. Polska wystąpi specjalnie dla polskich fanów po drugim secie! - napisano na Twitterze na oficjalnym koncie Holenderskiej Federacji Piłki Siatkowej.

Mr. Polska to pochodzący z naszego kraju holenderski raper i autor tekstów. Nazywa się Dominik Włodzimierz Czajka i w lipcu skończył 30 lat. Jego rodzina pochodzi z Torunia. Wyemigrowała z Torunia do Amsterdamu, gdy Czajka miał 3 lata. 

 

Mr. Polska mówi w ojczystym języku, ale rapuje po holendersku, sam i jako członek grupy Nouveau Riche. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Hermana Brooda, pod koniec 2011 otrzymał tytuł "Polaka Roku", przyznanego mu przez polsko-holenderską fundację Polonus.

 

W lipcu 2019 roku Mr. Polska wystąpił na głównej scenie Open’er Festival.

 

Tym razem zaprezentuje się podczas siatkarskiego meczu Polska - Czechy. Trzeba przyznać, że to ładny gest ze strony organizatorów, którzy podkreślają, że są pod ogromnym wrażeniem atmosfery, jaka potrafią stworzyć polscy kibice. Początek spotkania o godzinie 20:00.

 

WYNIKI, TABELE I TERMINARZ ME SIATKARZY 2019  

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze