Liga Mistrzów: Niespodziewana porażka Chelsea

Piłkarze Valencii wygrali na wyjeździe z Chelsea 1:0 w meczu 1. kolejki grupy H Ligi Mistrzów. Gola w drugiej połowie strzelił Rodrigo. Gospodarze w końcówce nie wykorzystali rzutu karnego.

Chelsea po dłuższej przerwie wróciła do europejskiej elity. Już w 1. kolejce zmierzyła się na Stamford Bridge z Valencią, która w ostatnim czasie ma spore problemy. Zwolnienie Marcelino nie spotkało się ze zrozumieniem fanów oraz samych piłkarzy. Ci nie pojawili się nawet na przedmeczowej konferencji prasowej w ramach protestu wobec decyzji Petera Lima.

Frank Lampard po raz drugi postawił na ustawienie z trójką środkowych obrońców, czym zaskoczył w minioną sobotę Wolverhampton Wanderers. Od początku to właśnie Chelsea przeważała, choć nie stwarzała groźnych sytuacji. Najlepsze okazje zmarnowali Tammy Abraham oraz Willian. Kto wie, czy najważniejszym momentem nie było przedwczesne zejście Masona Mounta. Angielski talent został brutalnie potraktowany przez Francisa Coquelina, który obejrzał za to wejście żółtą kartkę.

W drugiej połowie Valencia dwukrotnie zagroziła bramce Kepy Arrizabalagi z rzutów rożnych. Za każdym razem defensywa "The Blues" sprawiała wrażenie mocno zagubionej. Hiszpanie to zauważyli i za trzecim razem im się udało. Tym razem z rzutu wolnego dośrodkował Dani Parejo, a za linię obrony idealnie wybiegł Rodrigo Moreno i pięknym uderzeniem pokonał Kepę.

Chelsea nie złożyła broni i do ostatniej minuty zepchnęła Valencię do obrony. Efektem tych ataków był rzut karny po ręce Daniela Wassa. Prawdopodobnie jedenastkę miał wykonać Jorginho, lecz odpowiedzialność wziął na swoje barki Ross Barkley. Przez kilka sekund naradzał się jeszcze z Willianem, ale ostatecznie postawił na swoim. Zabrakło mu tylko... celnego strzału. Piłka odbiła się bowiem od poprzeczki i opuściła boisko.

W doliczonym czasie szczęścia z rzutu wolnego spróbował Marcos Alonso, ale wynik się już nie zmienił.

Chelsea - Valencia 0:1 (0:0)

Bramka: Rodrigo 74

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Kurt Zouma (73. Olivier Giroud), Andreas Christensen, Fikayo Tomori - Cesar Azpilicueta, Mateo Kovacic (80. Ross Barkley), Jorginho, Marcos Alonso - Mason Mount (16. Pedro Rodriguez), Tammy Abraham, Willian

Valencia: Jasper Cillessen - Daniel Wass, Ezequiel Garay, Gabriel, Jose Gaya - Francis Coquelin, Dani Parejo, Geoffrey Kondogbia, Denis Cheryshev (90+2. Mouctar Diakhaby) - Kevin Gameiro (70. Maxi Gomez), Rodrigo (90. Lee Kangin)

Żółte kartki: Jorginho, Giroud - Coquelin.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.