Zieliński: Jestem spokojny o swoją pozycję w klubie

Piłka nożna

Napoli wygrało hitowe spotkanie 1. kolejki Ligi Mistrzów z Liverpoolem (2:0), udanie rozpoczynając kolejną europejską kampanię. Po przerwie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, a jego zespół przełamał rywala właśnie w końcówce. - Trener jest świadomy naszej jakości, więc godzimy się na rotację. Jestem spokojny o swoją pozycję - powiedział pomocnik.

Bożydar Iwanow: Nie wiem czy widziałem kiedyś takie spotkanie w wykonaniu Liverpoolu, ale też Napoli. Jak wyglądało to spotkanie z poziomu murawy?
 
Piotr Zieliński: Fajny mecz. Cieszymy się, że wygraliśmy. W pierwszej połowie przeważał Liverpool, głównie po naszych stratach. Po zmianie stron wyszliśmy bardziej skoncentrowani, prowadziliśmy grę i to zakończyło się zwycięstwem.
 
Od wczoraj śledziłem włoskie dzienniki i w niemal żadnym z nich nie byłeś desygnowany w wyjściowej jedenastce. Zaskoczyła cię taka decyzja trenera?
 
W tamtym roku było odwrotnie. Trener już wcześniej wspomniał, że mamy dużo jakości i będzie rotował składem ze względu na dużą głębię składu. Jestem spokojny o swoje miejsce. Nikt za darmo go nie ma, trzeba o nie powalczyć na treningach.
 
Wiemy, jak w środku pola gra Liverpool i jakich ma zawodników. Ta decyzja nie była spowodowana tym, że masz zupełnie inne walory?
 
To już pozostawiam trenerowi. Myślę, że The Reds ma bardzo mocnych zawodników w środku pola, to twardziele. Trzeba zasuwać, żebym w następnym meczu to ja był w pierwszym składzie.
 
Widzieliśmy cię na lewej stronie boiska po wejściu. W kadrze ustawiany jesteś na prawej flance. Później zostałeś przesunięty bliżej środka...
 
Po dziesięciu minutach od wejścia trener krzyknął, żebym zmienił się z uniwersalnym Fabianem Ruizem i nie było dla nas różnicy.
 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Bożydar Iwanow, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie