Kubiak: Jeszcze niczego nie osiągnęliśmy

Siatkówka

- Radzimy sobie bardzo dobrze, ale przypominam, że jeszcze niczego fantastycznego nie osiągnęliśmy. Na tym etapie byliśmy już kilka razy i nas to w żadnym wypadku nie satysfakcjonuje - powiedział kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak przed meczem 1/8 finału z Hiszpanią. Z zespołem z Półwyspu Iberyjskiego Biało-Czerwoni zagrają w sobotę w Apeldoorn.

Marcin Lepa: Za wami krótka podróż, aczkolwiek przyprawiła was ona o mały dreszczyk emocji. Gospodarze jak zwykle zadbali o komfort przejazdu mistrzów świata. Mam nadzieję, że jednak humory wam dopisują.

 

Michał Kubiak: Podróż była krótka, bo trwała jedynie półtorej godziny i przebiegała w warunkach odpowiednich. Nie mam problemu z tym, że nie było klimatyzacji, bo ja jej po prostu nie lubię. Poza tym nie jest już pora na jej używanie, bo zaraz mamy październik, więc już tak ciepło nie jest. Wydaje mi się, że Damian Wojtaszek nieco wyolbrzymił sprawę. Bardziej zmartwiło mnie to, że po przyjeździe nie mieliśmy, gdzie zostawić toreb, bo nie dostaliśmy pokoi.

 

To był czas na zwiedzenie Apeldoorn?

 

To może za miesiąc, jak skończymy mistrzostwa świata i Puchar Świata, to może wtedy ktoś przyjdzie w odwiedziny. Tak na poważnie to nie jesteśmy tutaj po to, żeby narzekać na organizację. Mamy wchodzić na boisko i to należy do naszych obowiązków.

 

Do każdego przeciwnika podchodzicie w ten sam sposób. Wrzucacie piąty bieg, ale z pewnością macie w zanadrzu szósty i siódmy bieg.

 

"Piąty bieg", tak jak w piosence Budki Suflera (śmiech)? Podchodzimy do każdego przeciwnika z szacunkiem, bo pamiętam jeszcze czasy, gdy my byliśmy w takiej sytuacji. To, że teraz gramy dużo lepszą siatkówkę, nie może nam przesłonić tego z jakiego punktu stratowaliśmy. Fakt, że jesteśmy mistrzami świata nie sprawia, że wszystko nam wolno. Musimy zawsze wychodzić na boisku skoncentrowani. Z pewnością będzie to trudny mecz, bo fakt, że Hiszpanie są już na tym etapie turnieju sprawia, że potrafią grać bardzo solidnie. Świadczy o tym chociażby ich wygrana z Niemcami 3:1. Tak, więc podchodzimy z szacunkiem do Hiszpanów, ale bez żadnych obaw, bo jesteśmy lepszy zespołem na papierze.

 

WYNIKI, TABELE I TERMINARZ ME SIATKARZY 2019

Marcin Lepa, A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze