Fortuna 1 Liga: Gol w ostatniej minucie dał zwycięstwo Chrobremu

W spotkaniu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi Chrobry Głogów pokonał przed własną publicznością Odrę Opole 3:2. Choć w regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis, to Chrobry zdołał wyjść na prowadzenie w ostatniej z doliczonych minut. Michał Ilków-Gołąb został autorem zwycięskiego trafienia.

Chrobry oraz Odra to najgorsze drużyny bieżącej ligowej kampanii. Podopieczni Ivana Djurdjevicia zajmują siedemnaste miejsce w tabeli, natomiast przyjezdni znajdują się na ostatniej pozycji. Mecz wspomnianych ekip to starcie z kategorii „o sześć punktów” i możliwość na szybsze opuszczenie strefy spadkowej.

Spotkanie w bardzo dobrym stylu rozpoczęli gospodarze. Już w czwartej minucie Chrobry wyszedł na prowadzenie za sprawą Lebedyńskiego, który pokonał bramkarza Kacpra Rosę. Dla 28-letniego napastnika było to drugie trafienie w sezonie.

Kolejny gol dla Chrobrego padł tuż przed przerwą. Prowadzenie gospodarzy podwyższył wypożyczony z Pogoni Szczecin Benedyczak.

Choć przez większy czas meczu gospodarze utrzymywali korzystny rezultat, w końcówce doszło do istnego "trzęsienia ziemi". Odra Opole wyrównała zaledwie w 120 sekund. Najpierw w 84. minucie Mateusz Kamiński dał nadzieję na korzystny rezultat, a następnie do remisu doprowadził Mateusz Czyżycki. Drugie zwycięstwo w sezonie Chrobrego stanęło pod wielkim znakiem zapytania.

Największe emocje czekały kibiców w końcówce. Pole karne Odry stało się centrum boiskowych wydarzeń. W doliczonym czasie gry udanymi interwencjami popisywał się Rosa, ale ostatecznie w ostatniej minucie Ilków-Gołab wykorzystał dogranie z rzutu rożnego i wprawił trybuny w szał radości. Chrobry rzutem na taśmę zapewnił sobie drugie zwycięstwo w sezonie.

Dzięki wygranej gospodarze mają na swoim koncie siedem punków i tracą tylko cztery „oczka” do bezpiecznej strefy. Odra natomiast pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Chrobry Głogów - Odra Opole 3:2 (2:0)
Bramki: Lebedyński 4, Benedyczak 42, Ilków-Gołąb 90 - Kamiński 84, Czyżycki 86

Chrobry: Michał Szromnik - Michał Ilków-Gołąb, Oliver Práznovsky, Michał Michalec, Jarosław Ratajczak - Miłosz Kozak, Szymon Drewniak, Robert Mandrysz (84, Damian Kowalczyk), Marcel Ziemann (73, Michał Pawlik) - Adrian Benedyczak (82, Maciej Diduszko), Mikołaj Lebedyński

Odra: Kacper Rosa - Patryk Janasik, Mateusz Kamiński, Mateusz Wypych, Łukasz Winiarczyk - Krzysztof Janus, Thijs Timmermans (72,  Dawid Błanik), Martin Adamec (55, Mateusz Czyżycki), Sebastian Bonecki, Bartłomiej Wdowik (56, Franciszek Wróblewski) - Szymon Skrzypczak

Żółte kartki: Ratajczak, Ilków-Gołąb, Kowalczyk - Winiarczyk, Bonecki