Warta bramki zdobyła po przerwie. Na listę strzelców wpisali się Gracjan Jaroch i Robert Janicki z rzutu karnego. Honorową dla Sandecji w doliczonym przez sędziego czasie gry uzyskał Maciej Małkowski.

 

W Chojnicach natomiast wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Dla Radomiaka trafiali Maciej Górski, Brazylijczyk Leandro i Dawid Abramowicz, a dla gospodarzy Emil Drozdowicz.

 

Tylko punkt mniej od prowadzącej dwójki ma Stal Mielec, która skromnie pokonała u siebie GKS Bełchatów 1:0. Jedyną bramkę już w piątej minucie z rzutu karnego zdobył Bartosz Nowak.

 

Trwa kryzys Zagłębia Sosnowiec. Tym razem spadkowicz z ekstraklasy na własnym stadionie uległ GKS Jastrzębie 2:4. Goście wygraną zawdzięczają przede wszystkim Jakubowi Wróblowi, który popisał się hat-trickiem. Zagłębie zajmuje 15. miejsce, czyli tuż nad strefą spadkową.

 

Emocjonująco było w meczu dwóch najsłabszych drużyn, w którym przedostatni w tabeli Chrobry Głogów podejmował zamykającą zestawienie Odrę Opolę. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po golach Mikołaja Lebedyńskiego i Adriana Benedyczaka. Odra wyrównała za sprawą trafień Mateusza Kamińskiego w 84. i Mateusza Czyżyckiego w 86. minucie, ale tuż przed końcem spotkania wygraną Chrobremu zapewnił Michał Ilków-Gołąb. Opolanie jako jedyni w tym sezonie nie odnieśli jeszcze zwycięstwa.

 

W niedzielę dołączyć do Warty i Radomiaka będzie miało szansę tracące trzy punkty Podbeskidzie Bielsko-Biała. "Górale" podejmą GKS Tychy.

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI