Puchar Nice 1. Ligi żużlowej: Transmisja w Polsacie Sport Extra

Inne
Puchar Nice 1. Ligi żużlowej: Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

Najważniejsze rozstrzygnięcia w Nice 1. lidze żużlowej już za nami, ale to nie oznacza końca emocji na zapleczu PGE Ekstraligi. W sobotnie wczesne popołudnie odbędzie się bowiem druga edycja Pucharu Nice 1. Ligi żużlowej. Kto z wyrównanej stawki okaże się najlepszy? Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie najlepszy na torze w Gdańsku okazał się Mikkel Michelsen, który teraz z powodzeniem radzi sobie w barwach Speed Car Motor Lublin w PGE Ekstralidze. Być może podobny los spotka triumfatora tegorocznych zmagań, aczkolwiek wytypować faworyta do triumfu jest niezmiernie ciężko.

 

Nominacje dla uczestników zawodów zostały przyznane przez Główną Komisję Sportu Żużlowego na podstawie klasyfikacji wedle średniej biegopunktowej po fazie zasadniczej sezonu. Tą drogą wyłonionych zostało piętnastu zawodników, a stawkę uzupełnił żużlowiec, który otrzymał tzw. dziką kartę. Trafiła ona do Olivera Berntzona z miejscowego Car Gwarant Startu Gniezno.Na pierwotnej liście startowej doszło do dwóch zmian. Ze startu wycofał się Andżejs Lebedevs (Lokomotiv Daugavpils), który 21 września ma zaplanowany własny ślub. W tej sytuacji do czołowej szesnastki dostał się Rafał Okoniewski (Orzeł Łódź), który pierwotnie miał pełnić rolę rezerwowego, podobnie jak Mikkel Bech Jensen, który zastąpi borykającego się z problemami zdrowotnymi Siergieja Łogaczowa.

 

Rozgrywki Nice 1. Ligi padły łupem żużlowców PGG ROW-u Rybnik. Przekonamy się czy zawodnicy Rekinów będą także wieść prym w zmaganiach indywidualnych. Drużyna ze Śląska ma trzech przedstawicieli w postaci Troya Batchelora, Mateusza Szczepaniaka i Kacpra Woryny. Teoretycznie największe szanse z tego grona posiada ten ostatni, który w klasyfikacji najlepszych jeźdźców pierwszej ligi uplasował się na drugiej lokacie, tuż za Wiktorem Kułakowem. Oczywiście Rosjanina z Unii Tarnów również nie zabraknie na torze w pierwszej stolicy Polski.

 

Trzech przedstawicieli mają także kluby z Łodzi oraz Gdańska. Po dwóch żużlowców reprezentuje z kolei Gniezno, Tarnów oraz Ostrów Wielkopolski. Rodzynkiem w stawce jest broniący barw Lokomotivu Daugavpils Timo Lahti.

 

Czy zwycięży młodość w postaci Woryny, Kułakowa, czy Pieszczka? A może doświadczenie Walaska, Okoniewskiego, czy Gapińskiego? Kiedy na jednych zawodach spotyka się ścisła czołówka Nice 1. ligi, emocje są gwarantowane.

 

Lista startowa Pucharu Nice 1.Ligi żużlowej:

1. Timo Lahti (Lokomotiv Daugavpils)

2. Oliver Berntzon (Car Gwarant Start Gniezno)
3. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
4. Troy Batchelor (PGG ROW Rybnik)
5. Peter Ljung (Unia Tarnów)
6. Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź)
7. Rafał Okoniewski (Orzeł Łódź)
8. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
9. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno)
10. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
11. Wiktor Kułakow (Unia Tarnów)
12. Jacob Thorssell (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
13. Grzegorz Walasek (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
14. Kacper Woryna (PGG ROW Rybnik)
15. Mikkel Bech Jensen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
16. Mateusz Szczepaniak (PGG ROW Rybnik)

 

Rezerwowi:
17. Rohan Tungate (Orzeł Łódź)
18. Oskar Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno)

 

Transmisja Pucharu Nice 1. Ligi żużlowej o godz. 13:50 w Polsacie Sport Extra.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze