Remis PSV Eindhoven z Ajaksem Amsterdam. Kolejny gol Malena

PSV Eindhoven i Ajax Amsterdam podzieliły się punktami w szlagierze 7. kolejki Eredivisie. Kibice na Philips Stadion zobaczyli dwa gole.

Kiedy spotykają się piłkarze PSV Eindhoven i Ajaksu Amsterdam, wszyscy w Holandii ostrzą sobie zęby na wielkie widowisko. Poprzednie spotkanie w Eindhoven, rozegrane 23 września ubiegłego roku, zakończyło się wygraną gospodarzy 3:0. Tymczasem pierwsze 45 minut nie przyniosło goli.

Wynik w 63. minucie otworzył Quincy Promes. Reprezentant Holandii otrzymał piłkę w polu karnym od Dusana Tadicia i pokonał bramkarza strzałem z około dwunastu metrów.

Klub z Eindhoven ma jednak w swoich szeregach Donyella Malena, który w ostatnim czasie błyszczy skutecznością. W 78. minucie wykorzystał podanie Cody'ego Gakpo i mocnym, precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. 20-latek w trzech ostatnich meczach strzelił siedem goli, co robi wrażenie.

- Oczywiście, każdy chce wygrać, ale jeśli przegrywa się 0:1, to nie chcesz przegrać. Mam mieszane uczucia. Oni częściej utrzymywali się przy piłce, my wyprowadzaliśmy kontrataki, ale nie graliśmy dobrze. W drugiej połowie wyglądało to lepiej. Zaczęliśmy grać inaczej, co zaowocowało golem - powiedział Malen.

PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 1:1 (0:0)
Bramki: Donyell Malen 78 - Quincy Promes 63