Siatkarki Grot Budowlanych wygrały drugi przedsezonowy turniej

Materiały prasowe

Drugi turniej i drugie zwycięstwo. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź zwyciężyły w VII Energa Cup - Bobolice 2019. Rywalizowały tam cztery zespoły z Ligi Siatkówki Kobiet. Poza łodziankami ENEA PTPS Piła, Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz oraz DPD Legionovia Legionowo. Grot w trzech spotkaniach stracił zaledwie jednego seta, a zawodniczki wicemistrza Polski zgarnęły kilka nagród indywidualnych.

To był drugi przedsezonowy sprawdzian wygrany przez łódzką drużynę. W poprzedni weekend zwyciężyły w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Wielunia pokonując E.Leclerc Radomkę Radom i niemiecki Rote Raben Vilsbiburg.

Tym razem dominacja wicemistrzyń Polski był bardzo wyraźna. W pierwszym dniu pokonały Legionovię 3:0 (25:18,25:15,25:21). W drugim meczu wygrały z ekipą z Piły 3:1 (25:23, 25:16, 19:25, 25:17). W niedzielę łodzianki znów odniosły zwycięstwo 3:0, ale rywalki z Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz dotrzymywały im kroku w każdym secie. Ostatecznie uległy do 23:25, 25:27, 25:27.

Na drugim miejscu turniej zakończyły siatkarki z Legionowa, na trzecim zawodniczki z Bydgoszczy.

Wyniki spotkań:

Grot Budowlani Łódź - DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:18,25:15,25:21)
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła 3:0 (28:26, 25:21, 25:21)

Grot Budowlani Łódź - ENEA PTPS Piła 3:1 (25:23, 25:16, 19:25, 25:17)
DPD Legionovia Legionowo - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:21, 22:25, 25:23, 25:20)

Grot Budowlani Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 27:25, 27:25)
DPD Legionovia Legionowo - ENEA PTPS Piła 3:2 (25:23, 20:25, 25:20, 21:25, 16:14)