ME siatkarzy 2019: Francja - Włochy. Transmisja w Polsacie Sport

To będzie mecz ćwierćfinałowy, który z pewnością budzi największe emocje. Zmierzą się w nim dwa zespoły typowane do grona faworytów do zwycięstwa w całym turnieju, czyli Francja i Włochy. Jedna z nich będzie musiała pożegnać się z turniejem już we wtorek. Transmisja meczu Francja - Włochy w Polsacie Sport.

Francuzi przebrnęli przez pierwszy etap rozgrywek jak burza. Wygrali wszystkie spotkania tracąc tylko jednego seta. W 1/8 finału Trójkolorowi pewnie pokonali reprezentację Finlandii 3:0 i drabinka turniejowa po raz kolejny skojarzyła ich z Italią.

Włosi zajęli drugie miejsce w grupie A czterokrotnie wygrywając i notując tylko jedną porażkę. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego w 1/8 finału rozprawili się z Turkami bez straty seta.

W składzie podopiecznych Gianlorenzo Blenginiego doszło w trakcie trwania turnieju do jednej roszady. Kontuzji doznał jeden z podstawowych przyjmujących Filippo Lanza. Włosi skorzystali z możliwości dopisania do zespołu zawodnika, więc zaprosili do niego Oreste Cavuto. Kibiców Italii może również martwić fakt, że lider drużyny, Osmany Juantorena rozgrywa mecze z grymasem bólu na twarzy. Niejednokrotnie bywał zmieniany, by skorzystać z pomocy lekarzy.

Po raz pierwszy na tym turnieju dojdzie do starcia drużyn, które miały już okazję się na nim zmierzyć. Pierwsze starcie w fazie grupowej zakończyło się zwycięstwem Francuzów 3:1. Czy Włosi zdołają zrewanżować się współgospodarzom turnieju i odbiorą im przyjemność z gry w decydujących meczach przed własną publicznością?

Transmisja meczu Francja - Włochy od godziny 20:50 w Polsacie Sport.