Serie A: Wymęczone zwycięstwo Juventusu nad beniaminkiem. Szczęsny wrócił do bramki

Broniący tytułu piłkarze Juventusu przegrywali w czwartej minucie 0:1, ale wygrali na wyjeździe z Brescią 2:1 w piątej kolejce włoskiej ekstraklasy. Bramkarzem gości był Wojciech Szczęsny. "Stara Dama" objęła prowadzenie w tabeli.

Polskiego bramkarza zaskoczył na początku spotkania mocnym strzałem Alfredo Donnarumma. "Juve" zdołało wyrównać w 40. minucie po samobójczym trafieniu Wenezuelczyka Jhona Chancellora, a w 63. wynik ustalił Bośniak Miralem Pjanic.

W składzie gości zabrakło z powodu kontuzji Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Juventus ma 13 punktów i o jeden wyprzedza Inter Mediolan, który w środę podejmie na San Siro rzymskie Lazio.

We wcześniejszym wtorkowym spotkaniu Verona zremisowała u siebie bezbramkowo z Udinese. W składzie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpił Paweł Dawidowicz, a od 29. - Mariusz Stępiński. Rezerwowym gości był z kolei Łukasz Teodorczyk.