Fortuna Puchar Polski: Legia Warszawa górą w Suwałkach

Legia Warszawa awansował do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski

W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Legia Warszawa rywalizowała na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Pomimo początkowych problemów zawodnicy z Warszawy zwyciężyli w tym meczu 3:1, tym samym awansując do kolejnej rundy turnieju.

Mimo przewidywań ekspertów i kibiców pierwsza połowa była wyrównana. Oba zespoły potrafiły stwarzać groźne akcje ofensywne. Wynik spotkania otworzyli piłkarze z Suwałk. Po strzale z rzutu wolnego Patryka Mularczyka z rzutu wolnego Cezary Miszta popełnił błąd i odbił piłkę na zaledwie kilka metrów przed swoją bramką. Do futbolówki dopadł Kacper Michalski, który celnym uderzeniem pokonał golkipera zespołu z Warszawy, tym samym wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Radość ekipy gospodarzy nie trwała długo. Już po dwóch minutach Legia odpowiedziała własnym trafieniem. Dobrym strzałem zza pola karnego popisał się Kacper Kostorz. Piłkarze do szatni schodzili przy wyniku 1:1.

Po powrocie na boisko pierwszą groźną akcję mieli piłkarze ze stolicy. Rafa Lopes próbował przelobować Hieronima Zocha, jednak piłka uderzyła w poprzeczkę i opuściła pole gry. Po chwili golkiper drużyny z Suwałk podarował gola rywalom. Po wymianie kilku podań z obrońcami bramkarz zdecydował się wybić piłkę. Lirim Kastrati był już za blisko i zdołał zablokować zagranie. Futbolówka odbiła się od nogi 22-latka, a następnie zatrzepotała w siatce bramki gospodarzy.

Na dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Mahir Emreli. Zawodnik z Azerbejdżanu mocnym strzałem posłał piłkę pod porzeczkę. Po tym trafieniu Wigry nie potrafiły już znaleźć odpowiedzi na grę przeciwników.