Serie A: Inter wciąż na fali. Niespodziewana porażka Napoli

W środowy wieczór odbyło się siedem spotkań w ramach 5. kolejki włoskiej Serie A. Kolejny triumf odniósł Inter Mediolan, który z kompletem punktów lideruje w stawce. Niespodziewanie na własnym boisku przegrali piłkarze Napoli. Tradycyjnie na Półwyspie Apenińskim nie zabrakło reprezentantów Polski.

Podopieczni Antonio Conte zmierzyli się przed własną publicznością z Lazio. Nerazzurri wygrali skromnie 1:0 i na swoim koncie mają komplet piętnastu oczek.

W zupełnie innych nastrojach swój mecz kończyli zawodnicy Napoli, którzy musieli uznać wyższość Cagliari. Goście wygrali 1:0 po trafieniu w samej końcówce rywalizacji. W ekipie gospodarzy czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Kalidou Koulibaly. W składzie podopiecznych Carlo Ancelottiego znalazł się Piotr Zieliński, który zagrał w pełnym wymiarze, podczas gdy Arkadiusz Milik pojawił się na murawie w 74. minucie. W zespole gości cały mecz na ławce spędził Sebastian Walukiewicz.

Do polskiej batalii doszło we Florencji, gdzie Fiorentina pokonała Sampdorię 2:1. W bramce gospodarzy stanął Bartłomiej Drągowski, natomiast w barwach przyjezdnych zaprezentował się Bartosz Bereszyński, który skończył mecz z żółtą kartką. Na ławce pojawił się Karol Linetty. Do polsko-polskiego starcia mogło, ale nie doszło w konfrontacji Genoi z Bolognią. O ile między słupkami gości wystąpił Łukasz Skorupski, to na ławce gospodarzy spotkanie przesiedział Filip Jagiełło. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Cały mecz w barwach SPAL rozegrał Thiago Cionek, natomiast Arkadiusz Reca zszedł z boiska w 77. minucie w przegranym starciu z Lecce 1:3. Na boisku mógł pojawić się jeszcze trzeci z Biało-Czerwonych w tym zespole - Bartosz Salamon, lecz nadal leczy kontuzję uda.

Spory dramat spotkał piłkarzy Sassuolo, którzy przegrali 0:1 z Parmą, tracąc gola w doliczonym czasie gry. Na domiar złego, było to trafienie samobójcze Mehdiego Bourabiego.

W jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów AS Roma musiała uznać wyższość na Stadio Olimpico ekipie Atalanty. Goście wygrali 2:0 po trafieniach w ostatnich dwudziestu minutach.

We wtorek Verona (cały mecz Pawła Dawidowicza, Mariusz Stępiński pojawił się 29. minucie) zremisowała bezbramkowo z Udinese (Łukasz Teodorczyk na ławce rezerwowych), natomiast Juventus (cały mecz Wojciecha Szczęsnego) zwyciężył Brescię na wyjeździe 2:1. Dokończenie piątej serii gier w czwartek meczem Torino z AC Milan.