WTA w Taszkencie: Kawa odpadła w 1/8 finału

Katarzyna Kawa przegrała z rozstawioną z numerem piątym Czeszką Kristyną Pliskovą 5:7, 6:3, 4:6 w drugiej rundzie (1/8 finału) tenisowego turnieju WTA na kortach twardych w Taszkencie (pula nagród 250 tysięcy dolarów). Wcześniej Polka odpadła też w grze podwójnej.

Pierwszy i drugi set miały niemal identyczny przebieg, Polka prowadziła 4:1 i 5:2. W premierowym Kawa nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, a to udało się jej dopiero w kolejnej odsłonie środowego spotkania. W trzecim secie "goniła" wynik, odrabiała straty, lecz końcówka należała do wyżej sklasyfikowanej w światowym rankingu Pliskovej.

Na liście WTA czeska zawodniczka zajmuje 80. miejsce, zaś Kawa jest 129.

W pierwszej rundzie w stolicy Uzbekistanu polska tenisistka wygrała z Rosjanką Witalią Diaczenko 7:5, 6:3.

Z kolei w grze podwójnej Kawa i Amerykanka Francesca Di Lorenzo przegrały w inauguracyjnym meczu z rozstawionymi z "dwójką" Rumunką Iriną-Camelią Begu i Białorusinką Lidzią Marozawą 4:6, 3:6.