55-letni były mistrz świata wraca na ring! Poznaliśmy rywala

Sporty walki
55-letni były mistrz świata wraca na ring! Poznaliśmy rywala
fot. youtube.com

Na początku września dowiedzieliśmy się, że Nigel Benn - były mistrz świata dwóch kategorii wagowych - powróci do ringu w wieku 55 lat. Jego rywalem będzie 40-letni Sakio Bika, który jeszcze w 2014 roku był mistrzem świata WBC wagi superśredniej.

Informację o powrocie przekazał syn legendy - Conor Benn. - To pewne, że będzie walczył. Kontrakty zostały podpisane. Od dwóch lat trenuje jak szalony. Przeciwnik też podpisał umowę. To były mistrz świata, który bił się jeszcze dwa lata temu - powiedział.

 

Bardzo szybko rozpoczęto poszukiwania tego rywala. Bardzo szybko podano dwóch kandydatów. Padło na Sadio Bikę oraz Ricardo Mayorgę. Ostatecznie padło na tego pierwszego.

 

Bika jeszcze w 2014 roku był mistrzem świata WBC w wadze superśredniej. Mistrzowski pas wywalczył rok wcześniej, pokonując większościową decyzją Marco Antonio Peribana. Stoczył jedną udaną obronę, remisując z Anthonym Dirrellem, jednak w rewanżu przegrał jednogłośnie na punkty. Później spróbował podbić kategorię półciężką. Ta misja mu się nie powiodła, gdyż przegrał na punkty z Adonisem Stevensonem.

 

Ostatnią walkę stoczył w październiku 2017 roku z dobrze znanym w naszym kraju Geardem Ajetovicem. Wygrał wysoko na punkty. Z kolei Benn nie bił się 23 lata. Karierę zakończył trzema porażkami z rzędu.

 

Gala odbędzie się 23 listopada w Birmingham.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze