Fortuna 1 Liga: Mroczkowski zakończył pracę w Sosnowcu! Zagłębie przejął... 34-letni asystent

Piłka nożna

Radosław Mroczkowski nie pełni już funkcji pierwszego trenera Zagłębia Sosnowiec. Klub z Fortuna 1 Ligi w piątek odsunął szkoleniowca od prowadzenia drużyny.

W najbliższą niedzielę sosnowiczanie grają ligowe spotkanie w Opolu z Odrą i na ławce trenerskiej zasiądzie Michal Farkas. 34-latek był jednym z asystentów trenera Mroczkowskiego. Słowak w przeszłości występował w Zagłębiu jako zawodnik.

 

Przypomnijmy, że Mroczkowski poprowadził Zagłębie w 10 spotkaniach Fortuna 1 Ligi i jednym meczu Totolotek Pucharu Polski. Jego bilans ligowy to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 5 porażek (bramki: 12:14). Z kolei w Pucharze sosnowiczanie ulegli ŁKS-owi Łódź 0:3.

 

- W dniu dzisiejszym zarząd Zagłębia S.A podjął decyzję o odsunięciu od prowadzenia I drużyny trenerów Radosława Mroczkowskiego i Tomasza Świderskiego. W najbliższym meczu przeciwko Odrze w Opolu drużynę poprowadzi asystent Michal Farkas - wyjaśnia zmiany trenerskie w Zagłębiu Marcin Jaroszewski, prezes zagłębiowskiego klubu.

 

Mroczkowski rozpoczął pracę w Zagłębiu po odejściu Litwina Valdasa Ivanauskasa, pod kierunkiem którego drużyna wiosną spadła z Ekstraklasy.

A.J., Polsat Sport, zaglebie.eu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie