Energa MKS Kalisz wygrała turniej siatkarek w Pile

Po trzydniowych zmaganiach zakończył się turniej towarzyski w Pile. O Puchar Posła Grzegorza Piechowiaka walczyły trzy drużyny z Ligi Siatkówki Kobiet: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, Energa MKS Kalisz i gospodarz imprezy – Enea PTPS Piła.

Pierwszy mecz turnieju został rozegrany pomiędzy Eneą PTPS Piła i Energą MKS Kalisz. Mimo zaciętej walki, w tym starciu lepsze okazały się kaliszanki, pokonując gospodynie 3:0. W kolejnym meczu zawodniczki kaliskiego MKS  zmierzyły się z bydgoszczankami. I tym razem nie było to łatwe spotkanie. Choć pierwszy set wyraźnie należał do zawodniczek Energi Kalisz (25:20), w drugim lepsze okazały się pałacanki wygrywając aż dziesięcioma punktami (15:25), kolejny znów należał do kaliszanek (25:23). Zawodniczki Banku Pocztowego nie odpuszczały i w czwartym secie doprowadziły do tie-breaka pokonując Kalisz na przewagi 26:24. Ostatecznie zawodniczki z Kalisza pokonały pałacanki w tie-breaku 15:11, wygrywając całe spotkanie 3:2.

W niedzielnym meczu gospodynie – Enea PTPS Piła zmierzyły się z zawodniczkami Pałacu Bydgoszcz. Pilanki dobrze otworzyły spotkanie wygrywając pierwszego seta 25:18. W kolejnych lepsze okazały się jednak pałacanki pokonując Piłę 25:15, 25:23 i 25:13. Kończąc tym samym spotkanie wynikiem 3:1.

Wyniki turnieju towarzyskiego w Pile (27–29 września):

2019-09-27: Energa MKS Kalisz – Enea PTPS Piła 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)
2019-09-28: Energa MKS Kalisz – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:20, 15:25, 25:23, 24:26, 15:11)
2019-09-29: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 3:1 (18:25, 25:15, 25:23, 25:13)