Poznaliśmy diagnozę Fabiańskiego! Bramkarza zabraknie na zgrupowaniu

Piłka nożna
Poznaliśmy diagnozę Fabiańskiego! Bramkarza zabraknie na zgrupowaniu
fot. PAP

Łukasz Fabiański zakończył ostatni mecz West Hamu już w pierwszej połowie, bowiem w 34. minucie nabawił się kontuzji. Poznaliśmy diagnozę, która wykluczy reprezentanta Polski z najbliższego zgrupowania pod okiem Jerzego Brzęczka.

Do tej pory "Fabian" był kluczową postacią Młotów i rozegrał komplet minut w Premier League. Siódma kolejka okazała się jednak pechowa. Polak nabawił się urazu wznawiając grę, a jego miejsce zajął Roberto Jimenez, dla którego był to debiut w bramce West Hamu.
 
Fabiański nabawił się kontuzji mięśnia prostego uda, a jego przerwa potrwa co najmniej kilka tygodni - poinformował serwis laczynaspilka.pl.
 
Oznacza to oczywiście, że 34-latka zabraknie na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski przed meczami z Łotwą i Macedonią Północną w ramach el. Euro 2020.
 
- Łukasz doznał tego urazu podczas wznawiania gry z rzutu od bramki. Po wykonanych w niedzielę badaniach diagnostycznych potwierdziliśmy kontuzję mięśnia udowego, która wykluczy „Fabiana” z gry w najbliższych tygodniach – powiedział lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.
 
Prawdopodobnie między słupkami Biało-Czerwonych stanie więc Wojciech Szczęsny.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie