Puchar Świata w rugby: Walia wygrała w hicie z Australią

Walia wygrała z Australią 29:25 (23:8), a Gruzja - z Urugwajem 33:7 (12:7) w niedzielnych meczach grupy D rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata w rugby. Na prowadzeniu w tabeli są Walijczycy, którzy w pierwszej kolejce zdecydowanie pokonali Gruzję 43:14.

Triumfatorzy tegorocznej edycji Pucharu Sześciu Narodów w pierwszej połowie wypracowali sobie 15-punktową przewagę nad Australijczykami. Po przerwie "Kangurom" prawie udało się odrobić stratę - w 67. minucie przegrywały już tylko 25:26. Wykorzystany przez Rhysa Patchella rzut karny w końcówce pozwolił drużynie z Europy powiększyć prowadzenie, które utrzymała do końca.

To pierwsze zwycięstwo Walii nad Australią w PŚ od 1987 roku.

Z kolei w mieście Kumagaya Urugwaj nie był w stanie wytrzymać tempa, jakie podyktowali Gruzini. W poprzedniej kolejce "Urusi" sprawili sporą niespodziankę, pokonując reprezentację Fidżi.

W następnych meczach Urugwaj zmierzy się z Australią, a Gruzja zagra z Fidżi.

Do walki o Puchar Świata najlepsi rugbiści przystąpili po raz dziewiąty. W imprezie, mającej rangę mistrzostw globu, udział bierze 20 drużyn. Faza grupowa (po pięć zespołów w czterech grupach) zakończy się 13 października; ćwierćfinałowe pojedynki odbędą się 19 i 20 października, półfinały 26 i 27, spotkanie o trzecie miejsce 1 listopada, a finał dzień później w Jokohamie.