Heynen nie rozpacza z braku złotego medalu. "Wnioski cenniejsze niż porażka"

Siatkówka
Heynen nie rozpacza z braku złotego medalu. "Wnioski cenniejsze niż porażka"
fot. CyfraSport

Reprezentacja Polski zakończyła mistrzostwa Europy z brązowymi medalami, co jest już trzecim wywalczonym trofeum w trakcie roku pracy Vitala Heynena. Belgijski szkoleniowiec nie przejął się brakiem awansu do finału imprezy i pragnie wyciągnąć cenne wnioski.

Podczas całych mistrzostw Europy Polacy mieli zaledwie jeden moment słabości, który skutkował porażką w półfinale ze Słowenią. Taki rozwój wypadków odebrał nam szansę walki o złoty medal, a turniej ostatecznie zakończyliśmy z brązem.
 
Z takiego scenariusza tragedii nie robi selekcjoner, który nawet widzi pozytywy. Dla Belga za sterami Biało-Czerwonych był to już trzeci medal w ciągu zaledwie roku. Do złota mistrzostw świata doszło trzecie miejsce Ligi Narodów.
 
- Trzy medale w ciągu dwunastu miesięcy... "nieźle" - napisał na Twitterze Vital Heynen. - Złoto jest cenniejsze niż brąz, ale wyciągnięte wnioski będą znacznie cenniejsze niż jedna porażka - dodał nasz selekcjoner.
 
 
Teraz zespół Heynena czeka ostatni tego roku turniej, a więc japoński Puchar Świata. Tam kadra rozegra aż 11 spotkań w ciągu 15 dni, a w jej skład wchodzi aż 25 zawodników. Jednym z nich jest Bartosz Kurek, którego ominął niemal cały sezon reprezentacyjny ze względu na operację kręgosłupa.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze