Statystyki ME siatkarzy: Leon najlepszym reprezentantem Polski w większości kategorii!

Siatkówka

Reprezentacja Polski zakończyła mistrzostwa Europy z brązowymi medalami, co oznacza także awans w rankingu CEV. Jak wyglądały indywidualne osiągnięcia Biało-Czerwonych? W większości zestawień w okolicach czołówki zobaczyliśmy nazwisko Wilfredo Leona, który był jednym z najlepszych serwujących imprezy.

Najlepiej punktującym imprezy został Stephen Boyer (158 punktów w 9 meczach; 5,45 pkt na set), który brał na swoje barki grę reprezentacji Francji w najtrudniejszych momentach. Atakujący rozegrał fantastyczne zawody zwłaszcza w ćwierćfinałowym hicie z Włochami, wygranym przez jego zespół 3:0. Na podium wskoczył także triumfator turnieju, Aleksandar Atanasijević ze 143 punktami - nie udało mu się jednak minąć Nimira Abdel-Aziza, który niemal w pojedynkę punktował dla Holandii.
 
Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski okazał się Wilfredo Leon, który zajął siódme miejsce ze 116 punktami i średnią 5,04 pkt na set. W najlepszej pięćdziesiątce znaleźli się jeszcze Michał Kubiak (82 punkty, 23. miejsce) oraz Mateusz Bieniek (63 punkty, 42. miejsce).
 
Dużo większe wrażenie zrobiła zagrywka Leona, która pozwoliła mu zająć trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. 17 asów serwisowych dało naszemu przyjmującemu podium, a jest to najwyższy wynik wśród zawodników najlepszej ósemki turnieju. Bezkonkurencyjni w tej klasyfikacji okazali się wspomniany Abdel-Aziz (27 asów) oraz Jan Hadrava (25 asów) - nawet mimo mniejszej liczby spotkań. Tuż za plecami siatkarza Sir Safety Perugii znalazł się Ian Iereshchenko z Ukrainy.
 
Najlepszym blokującym okazał się kolega z zespołu rewelacji imprezy, a więc Yurii Semeniuk (22 skuteczne bloki). Na podium znaleźli się także Matteo Piano (21) oraz Alen Pajenk (20). Najlepszym wśród Polaków był Bieniek - jego 16 skutecznych prób pozwoliło na siódme miejsce. Kilka pozycji niżej sklasyfikowany został Leon z 14 blokami.
 
Przyjmujący był też najlepszym wśród Polaków w klasyfikacji... atakujących. 85 skutecznych ataków i średnia 3,7 na seta dały pochodzącemu z Kuby siatkarzowi 13. lokatę. Najlepszy był Boyer ze 131 próbami, za jego plecami znaleźli się między innymi Atanasijević (121), Abdel-Aziz (113), MVP imprezy - Uros Kovacevic (109) czy Tine Urnaut (100).
 
Na imponującym procencie odbierał z kolei Kubiak, który zakończył turniej z 35,77% skuteczności w przyjęciu na 123 próby. W czołówce tej klasyfikacji znalazło się zaledwie jedno miejsce dla zawodnika z najlepszej ósemki, a był nim Jani Kovacic ze Słowenii (36,84% - 3. miejsce).
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze