Magazyn Formuły 1 po GP Rosji na Polsatsport.pl

Moto
Magazyn Formuły 1 po GP Rosji na Polsatsport.pl
fot. PAP/EPA

To było bardzo nieudane Grand Prix Rosji dla Roberta Kubicy. Polak, podobnie jak jego kolega z zespołu George Russel, nie ukończyli wyścigu w Soczi. Najszybszy okazał się Lewis Hamilton z Mercedesa. Premiera Magazynu Formuły 1 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl o godz. 21:30.

Do tej pory na mecie meldował się zawsze przynajmniej jeden z kierowców Williamsa. Russell na jednym z zakrętów nie zapanował nad samochodem i uderzył w bandę. Kubica zjechał do alei serwisowej i wysiadł z bolidu. Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej Formuły 1, była to decyzja brytyjskiego zespołu.

 

- Od piątku miałem problemy z elektroniką, utrzymaniem obrotów i różnymi rzeczami przy starcie, co było dziwne i nie udało się tego poprawić. (...) Jedynym moim celem było ukończenie wszystkich wyścigów, czego niestety już nie uda się osiągnąć. A z tymi celami w tym roku jest dosyć słabo, więc szkoda, że chociaż tego nie udało się osiągnąć - powiedział polski kierowca.

 

Hamilton wygrał i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Na podium znaleźli się także Valtteri Bottas z Mercedesa oraz Charles Leclerc z Ferrari. W gronie pechowców, którzy nie ukończyli wyścigu w Rosji, znalazł się między innymi Sebastian Vettel z Ferrari.

 

Premiera Magazynu Formuły 1 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl o godz. 21:30.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie