Kurek mistrzem motywacji? Kapitan dał wsparcie drużynie (WIDEO)

Siatkówka

W inaugurującym zmagania w Pucharze Świata spotkaniu przeciwko Tunezji Bartosz Kurek po raz pierwszy od roku pojawił się w kadrze meczowej reprezentacji Polski. Choć pełnił rolę kapitana biało-czerwonych, jako jedyny z dwunastu zawodników nie pojawił się na parkiecie.

Kurek długo dochodził do formy po kontuzji, której nabawił się w końcówce sezonu PlusLigi. W tym roku nie mógł wspomóc reprezentacji Polski ani w Lidze Narodów, ani w kwalifikacjach olimpijskich, ani też w zakończonych niedawno mistrzostwach Europy. Pojawił się w kadrze dopiero na rozgrywany w Japonii Puchar Świata. 
 
Polscy siatkarze pewnie wygrali w Fukuoce z Tunezją 3:0. Kurek nie miał okazji zaprezentować się na parkiecie, ale wspierał drużynę. Przykładem niech będzie sytuacja z drugiego seta, w którym Polakom wyraźnie nie szło. Przy stanie 7:10 trener Vital Heynen poprosił o czas. 
 
Kurek podbiegł wówczas do kolegów i powiedział: – Panowie to tylko trzy punkty, po jednym i wracamy!
 
Jak widać wzięli oni sobie do serca słowa MVP mistrzostw świata, bo zdołali w końcówce odrobić straty i wygrać tę partię. Miejmy nadzieję, że w kolejnych meczach atakujący będzie wspierał drużynę już nie z kwadratu dla rezerwowych, ale na boisku.
 
Sytuacja w załączonym materiale wideo.
RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie