Liga Mistrzów: Bayern Monachium wygrał 7:2 w Londynie! Dublet Lewandowskiego

Bayern Monachium rozbił na wyjeździe Tottenham Hotspur 7:2 w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się niezawodny Robert Lewandowski, natomiast cztery gole strzelił Serge Gnabry!

Tottenham Hotspur i Bayern Monachium to faworyci grupy B, dlatego wtorkowe spotkanie miało duże znaczenie. - To będzie ekscytujący mecz. Dla nas to chwila, żeby cieszyć się możliwością gry w Lidze Mistrzów przeciwko jednej z najlepszych drużyn w Europie - mówił przed pierwszym gwizdkiem menedżer angielskiego klubu Mauricio Pochettino.

Kibice nie musieli długo czekać na pierwszego gola. W 12. minucie Corentin Tolisso stracił piłkę pod własnym polem karnym, przejął ją Moussa Sissoko, który zagrał na wolne pole do Son Heung-Mina i ten pokonał Manuela Neuera płaskim strzałem w długi róg. Sto osiemdziesiąt sekund było już 1:1 za sprawą Joshuy Kimmicha, który popisał się ładnym, technicznym uderzeniem z dystansu.

W końcówce pierwszej połowy przypomniał o sobie Lewandowski. Przedsmakiem była piękna sztuczka techniczna w polu karnym gospodarzy. Chwilę później Polak zachował się najlepiej w zamieszaniu, jakie powstało... Przejął piłkę przed "szesnastką", obrócił się i oddał kapitalny strzał, nie dając większych szans bramkarzowi!

Po przerwie padły kolejne gole. Świetnie prezentował się Serge Gnabry, wpisując się na listę strzelców w 53. i 55. minucie. To był nokaut! Anglicy podjęli na moment rękawicę i kilka minut później po tym, jak Kingsley Coman faulował Danny’ego Rose’a, wywalczyli rzut karny. Na bramkę zamienił go Harry Kane.

Jak się okazało, na więcej nie było ich stać. Co innego, goście... Końcówka to prawdziwa demolka w wykonaniu piłkarzy Bayernu Monachium. Gol za golem, 83. minuta - Gnabry, 87. minuta - Lewandowski, 88. minuta - znów Gnabry! Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał.

Lewandowski ma już 56 goli w Lidze Mistrzów. Dzięki temu w klasyfikacji wszech czasów dogonił piątego Holendra Ruuda van Nistelrooya.

Tottenham Hotspur - Bayern Monachium 2:7 (1:2)

Bramki: Son 12, Kane 61 (k) – Kimmich 15, Lewandowski 45, 87, Gnabry 53, 55, 83, 88

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris – Serge Aurier, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Danny Rose – Moussa Sissoko, Harry Winks (81. Erik Lamela), Tanguy Ndombele (54. Christian Eriksen) – Dele Alli (71. Lucas Moura) – Harry Kane, Son Heung-Min

Bayern Monachium: Manuel Neuer – Benjamin Pavard, Jerome Boateng (72. Javi Martinez), Niklas Suele, David Alaba (46. Thiago Alcantara) – Joshua Kimmich, Corentin Tolisso – Serge Gnabry, Philippe Coutinho, Kingsley Coman (71. Ivan Perisić) – Robert Lewandowski

Żółte kartki: Ndombele, Kane – Gnabry

W drugim meczu grupy B Crvena Zvezda Belgrad pokonała u siebie Olympiakos Pireus 3:1, chociaż przegrywała 0:1.

W pierwszej połowie wynik otworzył Ruben Semedo, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce strzałem z ostrego kąta, czym kompletnie zaskoczył bramkarza Milana Borjana.

Po przerwie gospodarze wyrównali za sprawą rezerwowego Milosa Vulicia. Goście grali wówczas w dziesiątkę po tym, jak za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Yassine Benzia. W samej końcówce piłkarze z Belgradu dołożyli kolejne dwa trafienia - ich autorami byli Nemanja Milunović i Richmond Boakye.

Crvena Zvezda Belgrad – Olympiakos Pireus 3:1 (0:1)

Bramki: Vulić 62, Milunović 87, Boakye 90 - Semedo 37

Crvena Zvezda Belgrad: Milan Borjan – Marko Gobeljić, Milos Degenek, Nemanja Milunović, Milan Rodić – Jose Canas (73. Njegos Petrović), Dusan Jovancić (55. Milos Vulić) – Mateo Garcia, Marko Marin, Rajiv van la Parra (61. Richmond Boakye) – Tomane

Olympiakos Pireus: Jose Sa – Vasilis Torosidis, Yassine Meriah, Ruben Semedo, Kostas Tsimikas – Andreas Bouchalakis, Mohamed Camara – Giorgos Masouras (79. Omar Elabdellaoui), Yassine Benzia, Maximiliano Lovera (61. Daniel Podence) – Miguel Angel Guerrero

Żółte kartki: Rodić, Van la Parra, Boakye, Marin – Benzia, Torosidis

Czerwona kartka: Benzia (58, za drugą żółtą)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.