Liga Mistrzów: Manchester City lepszy od Dinama Zagrzeb. Gole dopiero po przerwie

Manchester City pokonał Dinamo Zagrzeb 2:0 w meczu 2. kolejki grupy C Ligi Mistrzów. Gole po przerwie strzelili rezerwowi Raheem Sterling i Phil Foden.

Spotkanie na Etihad Stadium było starciem lidera z wiceliderem grupy C. Co ciekawe, to Chorwaci przystępowali do tego meczu jako z wyższej pozycji. Byli skazywani na pożarcie, bo przecież Manchester City na własnym stadionie raczej nie traci punktów.

"Obywatele" mieli wystarczająco jakości, by pokonać Dinamo Zagrzeb nawet bez Kevina de Bruyne. Belgijski pomocnik z powodu kontuzji nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Choć Dinamo momentami robiło wszystko, by Anglicy zdobyli bramkę, to do przerwy ich nie oglądaliśmy. Szanse były i to nawet kilka. W 13. minucie Sergio Aguero wykorzystał błąd obrońców, ale nie pokonał bramkarza Dominika Livakovica. W tej samej akcji defensorzy Dinama jeszcze co najmniej raz podali piłkę graczom Manchesteru, ale nawet to nie wystarczyło, by faworyci objęli prowadzenie.

W drugiej połowie zaczęły się nerwy. Pep Guardiola musiał zareagować. Wpuścił na boisko Raheema Sterlinga i to przyniosło efekt. Anglik wykorzystał dogranie Riyada Mahreza, otwierając wynik spotkania.

Wynik na 2:0 ustalił w końcówce Phil Foden.

Manchester City - Dinamo Zagrzeb 2:0 (0:0)

Bramki: Sterling 66, Foden 90+2

Manchester City: Ederson - Joao Cancelo, Nicolas Otamendi, Fernandinho, Benjamin Mendy - Ilkay Gundogan, Rodrigo, David Silva (90+1. Phil Foden) - Bernardo Silva (56. Raheem Sterling), Sergio Aguero (89. Gabriel Jesus), Riyad Mahrez.

Dinamo: Dominik Livakovic - Kevin Theophile-Catherine (76. Mario Gavranovic), Emir Dilaver, Dino Peric - Petar Stojanovic, Nikola Moro, Arijan Ademi, Dani Olmo, Marin Leovac - Mislav Orsic (62. Amer Gojak), Bruno Petkovic (83. Iyayi Believe Atiemwen).

Żółte kartki: Cancelo, Guardiola, Fernandinho - Peric

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.