Puchar Europy: Asseco Arka Gdynia wygrała w Niemczech

Asseco Arka Gdynia udanie rozpoczęła rozgrywki Europucharu. W pierwszej kolejce brązowi medaliści Energa Basket Ligi pokonali na wyjeździe EWE Baskets Oldenburg 78:74 (14:23, 19:17, 22:16, 23:18).

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy po rzutach wolnych Rickeya Pauldinga mieli sześć punktów przewagi. Starali się na to reagować Ben Emelogu i Leyton Hammonds, ale w tym momencie nie wystarczało to na rywali. Po akcji Nathana Boothe’a po 10 minutach było 23:14.

W drugiej części spotkanie EWE Baskets uciekli nawet na 12 punktów. Asseco Arka ciągle była jednak w grze, bo trafiali m.in. Bartłomiej Wołoszyn oraz Josh Bostic. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 40:33.

W trzeciej kwarcie gra zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza wyglądała zdecydowanie lepiej. Bardzo ważne trafienia notowali Devonte Upson i Emelogu, a dzięki kolejnym rzutom Bostica po 30 minutach rywalizacji goście zbliżyli się na zaledwie punkt.

To nie był koniec, ponieważ "trójka" Wołoszyna w ostatniej części meczu dała gdynianom prowadzenie. Spotkanie wyrównało się, ale w końcówce kluczowe rzuty oddali Emelogu i Hammonds. Asseco Arka odniosła bardzo ważne zwycięstwo na inaugurację nowego sezonu na europejskich parkietach.

EWE Baskets Oldenburg – Arka Gdynia 74:78 (23:14, 17:19, 16:22, 18:23)

Ewe Baskets Oldenburg: Rickey Paulding 21, Rasid Mahalbasic 15, Nathan Boothe 8, Braydon Hobbs 7, Justin Sears 6, Gerry Blakes 6, Robin Amaize 5, Tadda Karsten 2, Kevin McClain 2, Marcel Kessen 2, Philipp Schwethelm 0.

Arka Gdynia: Josh Bostic 21, Leyton Hammonds 12, Benjamin Emelogu 12, Adam Hrycaniuk 10, Devonte Upson 8, Bartłomiej Wołoszyn 7, Phil Greene 6, Krzysztof Szubarga 2, Dariusz Wyka 0.