Liga Mistrzów: Świetny mecz w Pradze! Triumf Borussii

W środowym starciu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów ekipa Slavii Praga przegrała u siebie z Borussią Dortmund 0:2. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, ponieważ jedni i drudzy stworzyli wiele sytuacji do strzelenia gola. Większą skutecznością mogli pochwalić się jednak podopieczni Luciena Favre'a.

W pierwszej serii spotkań piłkarze BVB zremisowali bezbramkowo u siebie z Barceloną, podczas gdy ekipa ze stolicy Czech sprawiła niemałą niespodziankę, remisując 1:1 w Mediolanie z Interem. Wynik Slavii mógł być jeszcze lepszy, ale włoski team doprowadził do wyrównania w doliczonym czasie gry.

Przyjazd takiego klubu jak Borussia było wielkim wydarzeniem nie tylko dla prażan, ale także dla wszystkich Czechów. Atmosfera na stadionie była znakomita, a zawodnicy obu drużyn nie chcieli wypaść gorzej, stwarzając równie znakomite widowisko.

Już od pierwszych sekund tego spotkania dortmundczycy rzucili się do ataku. W pole karne gospodarzy wpadł Jadon Sancho, który oddał płaski strzał po długim rogu, lecz dobrze interweniował Ondrej Kolar. Odpowiedź Slavii nastąpiła w 14. minucie po tym jak niecelny strzał z dystansu oddał Nicolae Stanciu.

Od tamtej pory kibice byli świadkami gry cios za cios. Jedyne czego brakowało to goli. Sytuacja uległa zmianie w 35. minucie, kiedy świetnie zachował się Achraf Hakimi, który przeprowadził indywidualną akcję, minął jednego z defensorów, bramkarza i umieścił piłkę w siatce, dając prowadzenie Borussii.

Mistrzowie Czech mogli doprowadzić do remisu w samej końcówce pierwszej połowy, po kapitalnym rozegraniu rzutu wolnego, strzał Ondreja Kudela został jednak zablokowany.

W drugiej połowie ekipa Slavii nie miała zamiaru odpuszczać. W pierwszych minutach sam na sam z bramkarzem wyszedł Stanislav Tecl, jednak nie trafił w światło bramki.

Skromne prowadzenie przyjezdnych determinowało emocje w stolicy Czech. Gospodarzom nie pomagały zmiany. W samej końcówce rywalizacji drugi cios zadał Hakimi, który sfinalizował kontrę BVB, ustalając wynik na 2:0. Całe spotkanie w barwach Borussii rozegrał Łukasz Piszczek, który w 21. minucie został ukarany żółtą kartką za niebezpieczny faul.

Biorąc pod uwagę liczbę stworzonych sytuacji przez prażan, mogą czuć spory niedosyt końcowym rezultatem. W następnej kolejce czeka ich kolejne święto jakim będzie przyjazd Barcelony. Z kolei dortmundczycy zmierzą się w Mediolanie z Interem.

Slavia Praga - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
Bramka: Hakimi 35, 89

Slavia: Ondrej Kolar - Jan Boril, Ondrej Kudela, David Hovorka, Vladimir Coufal - Petr Sevcik, Petr Sevcik - Peter Olayinka, Nicolae Stanciu (83. Milan Skoda), Lukas Masopust (76. Jaroslav Zeleny) - Stanislav Tecl (59. Mick van Buren)

BVB: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Mats Hummels, Manuel Akanji, Achfraf Hakimi (90. Dan-Axel Zagadou) - Thomas Delaney, Axel Witsel - Raphael Guerreiro, Julian Brandt (90+2. Mario Gotze), Jadon Sancho (74. Thorgan Hazard) - Marco Reus

Żółte kartki: Sevcik, Hovorka - Piszczek

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.