NHL: Hokeiści Jets odrobili stratę czterech goli i wygrali w Newark

Hokeiści Winnipeg Jets w niespełna kwadrans odrobili stratę czterech goli i ostatecznie wygrali na wyjeździe z New Jersey Devils 5:4 (po karnych) w piątkowym meczu ligi NHL.

W końcówce pierwszej tercji w Newark "Diabły" objęły prowadzenie po bramce Nikity Gusiewa, a w kolejnej wynik podwyższyli Blake Coleman (dwa trafienia) i Sami Vatanen. W ostatnich sekundach drugiej odsłony gola dla Jets uzyskał Dmitrij Kulikow.

Bramka "do szatni" podziałała niezwykle mobilizująco na zespół gości. Po wznowieniu gry na listę strzelców wpisali się: Jack Roslovic w 43. minucie, Mathieu Perreault w 48. i Neal Pionk w 53.

Do końca regulaminowego czasu gry rezultat 4:4 nie zmienił się, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, dlatego doszło do karnych. W pierwszej serii swoje szanse wykorzystali Gusiew i Kyle Connor (Jets). Później górą byli bramkarze, aż w czwartej serii o sukcesie przyjezdnych przesądził Blake Wheeler.

W innych piątkowych spotkaniach drugie zwycięstwa w rozgrywkach odnieśli zawodnicy Toronto Maple Leafs, Washington Capitals i Vegas Golden Knights. Wszystkie drużyny triumfowały na wyjazdach.

Z kolei w meczu rozegranym w Pradze hokeiści Philadelphia Flyers pokonali Chicago Blackhawks 4:3. W ekipie "Lotników" dwa trafienia zanotował Travis Konecny. W roli szkoleniowca tego klubu zadebiutował Alain Vigneault.