EBL: Start Lublin wygrał w Radomiu, znowu świetny Lemar

Start Lublin pokonał w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi HydroTruck Radom 77:66. Ponownie wyróżniał się Brynton Lemar, tym razem rzucił 23 punkty.

Lublinianie zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie - po trójce Tweety’ego Cartera prowadzili 7:2. HydroTruck odpowiedział jednak małą serią, a dzięki rzutom wolnym Carla Lindboma zdobywał przewagę. Nie trwało to jednak długo, ponieważ uaktywnił się Martins Laksa, a jego rzuty sprawiły, że Start uciekł na 10 punktów. Adrian Bogucki i Rod Camphor zmniejszali trochę straty, ale po 10 minutach było 25:21. W drugiej kwarcie dość szybko radomianie doprowadzili do wyrównania po zagraniu Obiego Trottera. Później nie do zatrzymania był Brynton Lemar, a ekipa trenera Davida Dedka budowała przewagę. Gospodarze nie zamierzali się poddawać i dzięki trójkom Camphora oraz Lindboma na koniec pierwszej połowy zbliżyli się do wyniku 42:44.

Trzecia kwarta od początku była wyrównana, bo na akcje Kacpra Borowskiego trójkami odpowiadali Rod Camphor i Carl Lindbom. Amerykanin po chwili wyprowadził swój zespół na prowadzenie! Sytuację ponownie zmieniali jednak Martins Laksa oraz Brynton Lemar - ostatecznie po 30 minutach było 57:55 dla gości. Kolejną część meczu Start rozpoczął od małej serii 6:0, a HydroTruck w tym okresie miał spore problemy z konstruowaniem ataku. Lemar ciągle się wyróżniał, a pod koszami sporo zależało od Taylora. Zespół trenera Roberta Witki już nie zagroził swoim rywalom - lublinianie zwyciężyli ostatecznie 77:66.

Najlepszym strzelcem gości był Lemar, który rzucił 23 punkty. 18 punktów dla gospodarzy rzucił Camphor.

HydroTruck Radom - Start Lublin 66:77 (21:25, 21:19, 13:13, 11:20)

HydroTruck Radom: Rod Camphor 18, Obie Trotter 16, Carl Lindbom 10, Adrian Bogucki 9, Efe Uwadiae-Odigie 6, Marcin Piechowicz 5, Daniel Wall 2, Filip Zegzuła 0

Start Lublin: Brynton Lemar 23, Martins Laksa 16, Kacper Borowski 14, Jimmie Taylor 12, Tweety Carter 8, Mateusz Dziemba 4, Bartłomiej Pelczar 0, Jacek Jarecki 0, Roman Szymański 0, Damian Jeszke 0