Bilans Polaków w Pucharze Świata to na razie trzy zwycięstwa i jedna porażka. Biało-Czerwoni pokonali Tunezję 3:0, Japonię 3:1 i Argentynę 3:1, natomiast przegrali tylko ze Stanami Zjednoczonymi 1:3.

 

Dorobek Włochów jest mniej okazały. Rozpoczęli turniej od dwóch porażek – z Japonią 0:3 i Stanami Zjednoczonymi 1:3. Później przyszły zwycięstwa z Argentyną 3:2 i Tunezją 3:0.

 

W zespole Gianlorenzo Blenginiego brakuje kilku doświadczonych zawodników - m.in. Osmany'ego Juantoreny i Ivana Zaytseva. Są jednak np. Davide Candellaro, Matteo Piano czy Simone Anzani. Nową twarzą jest Dick Kooy. Holender, który w latach 2013–2015 był zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ma na koncie ponad 70 występów w drużynie "Pomarańczowych". Od trzech lat posiada włoskie obywatelstwo i niedawno zakończył karencję w związku ze zmianą federacji. PŚ jest jego pierwszą imprezą w barwach reprezentacji Italii.

 

W tym roku Polacy i Włosi zmierzyli się w Lidze Narodów. Triumf 3:2 był tym cenniejszy, że odniesiony w Mediolanie, na dodatek bez największych gwiazd. Pierwsze skrzypce grali wówczas Maciej Muzaj, Aleksander Śliwka i Karol Kłos.

 

Relacja na żywo z meczu Polska - Włochy na Polsatsport.pl od godziny 5:30.

 

WYNIKI I TABELA PUCHARU ŚWIATA SIATKARZY