Rajd Dolnośląski: Bouffier wygrywa finałową rundę mistrzostw Polski

Moto

Francuz Bryan Bouffier z pilotem Xavierem Panserim (Hyundai I20 R5) wygrali 53. Rajd Dolnośląski, finałową rundę mistrzostw Polski i zapewnili sobie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu.

Już wcześniej tytuł wywalczył Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5), a wicemistrzem Polski został Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5). Obaj w Dolnośląskim nie startowali.

Na mecie w Dusznikach-Zdroju drugie miejsce ze stratą 38,1 s zajął Sylwester Płachytka (Skoda Fabia R5), a trzeci był Marcin Słobodzian (Skoda Fabia R5) – strata 54 s.

Dla Bouffiera, trzykrotnego rajdowego mistrza Polski w latach 2007-2009, był to już w karierze siódmy start na Dolnym Śląsku. Francuz wygrał w Kotlinie Kłodzkiej po raz czwarty, zawsze jego pilotem był Panseri.

Dzięki wygranej Bouffier zapewnił sobie trzecią pozycję w cyklu. Francuz w klasyfikacji generalnej zgromadził, podobnie jak Płachytka 90 pkt, ale jest w mistrzostwach Polski trzeci dzięki zwycięstwu w ostatniej rundzie.

W tym roku tytułu wywalczonego w poprzedniej edycji nie bronił Grzegorz Grzyb, któremu nie udało się zgromadzić budżetu na starty w całym sezonie RSMP.