Wielkie emocje w Serie A! Remis po szalonym meczu Lazio z Bologną

PAP/EPA

Cztery gole, dwie czerwone kartki i niewykorzystany rzut karny - mecz 7. kolejki Serie A Bologna - Lazio Rzym dostarczył kibicom wielkich emocji i zakończył się remisem 2:2. Całe spotkanie w bramce gospodarzy rozegrał Łukasz Skorupski.

Polski bramkarz wystąpił we wszystkich spotkaniach obecnego sezonu Serie A, dwukrotnie zachowując czyste konto. Tym razem skapitulował dwukrotnie po strzałach napastnika reprezentacji Włoch Ciro Immobile - w 23. oraz 30. minucie. Przy pierwszej bramce Polak mógł zachować się lepiej, jednak będąc zasłoniętym przez jednego z obrońców nie zdążył z interwencją.

Gole dla gospodarzy strzelili Czech Ladislav Krejci (21. minuta) oraz Argentyńczyk Rodrigo Palacio (31. minuta). W drugiej połowie na boisku zrobiło się nerwowo. Lucas Leiva z Lazio Rzym w kilkanaście minut został ukarany dwiema żółtymi kartkami, przez co musiał opuścić boisko. W dziesiątkę mecz kończyli również gospodarze - w 70. minucie spotkania Gary Mendel został wyrzucony z boiska za faul na Carlosie Correi. W 88. minucie Argentyńczyk mógł zapewnić zwycięstwo gospodarzom, ale nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w poprzeczkę.

W trzech ostatnich ligowych spotkaniach Bologna zapisała na swoje konto zaledwie jeden punkt (1:2 z Romą, 0:0 z Genoą i 0:1 z Udinese), a w tej sytuacji remis 2:2 z faworyzowanym Lazio Rzym może uznać za dobry wynik. "Biancocelesti" na swoim stadionie są w tym sezonie niepokonani, ale w meczach wyjazdowych nie idzie im tak dobrze. Zawodnicy Simone Inzaghiego doznali już dwóch porażek (1:2 ze Spal i 0:1 z Lazio). Remis i strata dwóch punktów z zajmującym trzynastą pozycję w tabeli zespołem z Bolonii też nie może być dla nich powodem do radości.

Inny klub ze stolicy Włoch AS Roma zremisowała 1:1 z drużyną Cagliari. Goście rozpoczęli udanie od gola Brazylijczyka Joao Pedro w 26. minucie, jednak nie cieszyli się długo ze zwycięstwa, bo pięć minut później doszło do wyrównania ppo samobójczym trafieniu Luki Ceppitelliego. Całe spotkanie z ławki rezerwowych Cagliari obejrzał polski obrońca Sebastian Walukiewicz.

Piąte zwycięstwo odniosła spisująca się świetnie w obecnym sezonie Atalanta Bergamo. Tym razem wygrała 3:1 z drużyną Lecce. Goście bronili się do 35. minuty, ale sposób na brazylijskiego bramkarza Gabriela znaleźli Daniel Zapata (35'), Alejandro Gomez (40') i Robin Gosens (56'). Jedyną bramkę dla zespołu gości zdobył w 86. minucie meczu Fabio Lucioni. Dzięki wygranej Atalanta umocniła się na wysokiej, trzeciej pozycji w tabeli Serie A.