Nowy środkowy na treningu PGE Skry Bełchatów

Siatkówka
Nowy środkowy na treningu PGE Skry Bełchatów
fot. CyfraSport

Trwa sezon reprezentacyjny, co nie ułatwia siatkarzom PGE Skry przygotowań do rozgrywek PlusLigi. Cała trójka środkowych bełchatowskiego klubu przebywa na Pucharze Świata, dlatego na poniedziałkowym treningu pojawił się nowy zawodnik.

Norbert Huber, Karol Kłos i Jakub Kochanowski przebywają aktualnie w Hiroszimie, gdzie z reprezentacją Polski zagrają w kolejnych meczach Pucharu Świata. To znacznie utrudnia treningi PGE Skry, bowiem jedynym środkowym, który może pomóc w zajęciach jest Aleksander Antosiewicz z zespołu rezerw. Trener Michał Mieszko Gogol, pół żartem, pół serio, zaapelował w klubowej telewizji, że drużyna szuka zawodników na tej pozycji do treningów.
 
- Jest to dla nas duży problem, który niekoniecznie był tak bardzo do przewidzenia. Trzech naszych środkowych pojechało na Puchar Świata, a David Fiel został wypożyczony. Takie sytuacje pozostawiły nas bez graczy na tej pozycji i teraz musimy zażegnać ten problem, by normalnie trenować - mówił Gogol.
 
W poniedziałek do zespołu PGE Skry dołączył Wojciech Sobala, który aktualnie pozostaje bez klubu. Przez kilkanaście dni będzie trenował z zespołem. Ostatnio Sobala grał w GKS Katowice, a wcześniej reprezentował m.in. Jastrzębski Węgiel, Indykpol AZS Olsztyn czy Siatkarza Wieluń. 31-letni środkowy na swoim koncie ma srebro i brąz mistrzostw Polski, a także krajowy Puchar i Puchar Challenge.
 
- Wojtek przyjechał do nas jedynie na treningi i nie myślimy o jego zakontraktowaniu. Jego pomoc w zajęciach na pewno bardzo jednak się przyda. Środkowy pojedzie z nami również na turniej Gigantów Siatkówki do Kępna - mówi trener PGE Skry.
 
ch, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie