German Open (8-13 października) to przedostatnie w tym roku zawody prestiżowego cyklu World Tour Platinum. Zdecydowanymi faworytami są Chińczycy, którzy w minionym tygodniu zdominowali również Swedish Open. Z numerami 1. w singlu rozstawieni są Chen Meng i Xu Xin. Wszyscy Polacy muszą grać w dwudniowych eliminacjach.

 

Dwukrotny wicemistrz Polski Badowski spotka się z kolegą z ekipy mistrzów superligi Siruckiem, z kolei brązowy medalista mistrzostw Europy z 2016 roku Dyjas zmierzy się z Belgiem Martinem Allegro. Jeśli Dyjas z nim wygra, w kolejnej rundzie prawdopodobnie będzie rywalizował z sensacyjnym triumfatorem turnieju w Sztokholmie Wang Chuqinem.

 

Mistrzyni kontynentu Li Qian wylosowała Turczynkę Ozge Yilmaz, Magdalena Sikorska – Chinkę Wang Yidi, Natalia Partyka – Czeszkę Karin Adamkovą, natomiast aktualna mistrzyni Polski Natalia Bajor zagra z Chinką Liu Fei lub Niemką Franziską Schreiner.

 

W grze podwójnej półfinaliści Swedish Open Dyjas i Belg Cedric Nuytinck zagrają z Anglikami Paulem Drinkhallem (były zawodnik PKS Kolping Frac Jarosław) i Liamem Pitchfordem. Bajor i Partyka spotkają się z Białorusinkami Nadieżdą Bogdanową i Darią Trigolos.

 

W mikście biało-czerwoni mają za przeciwników reprezentantów Turcji - Dyjas i Partyka zmierzą się z Abdullahem Yigenleerem i Yilmaz, a Badowski i Bajor z Ibrahimem Gunduzem i Sibel Altinkayą.

W dniach 16-20 października polscy tenisiści stołowi wystąpią w zawodach ITTF Challenge we Władysławowie.