Rywalem Chisory miał być nominalnie Parker, jednak Nowozelandczyk musiał się wycofać ze względu na komplikacje powstałe w wyniku ugryzienia przez pająka. Ostatecznie rywalem "Del Boya", po kilkunastu dniach poszukiwania następcy, będzie brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie w kategorii superciężkiej, Price.

 

Brytyjczyk jest ostatnio na fali wznoszącej, czego wynikiem były trzy zwycięstwa z rzędu nad Tomem Littlem, Kashem Allim oraz Davidem Allenem. Pochodzący z Liverpoolu zawodnik dysponuje mocnym ciosem, o czym przekonało się dwudziestu przeciwników, których udało mu się znokautować na przestrzeni 25 walk.

 

Z kolei Chisora w ostatnim występie gładko rozprawił się w drugiej rundzie z Arturem Szpilką (22-4, 15 KO) i pod okiem menadżera Davida Haye'a zamierza po raz kolejny wywalczyć sobie miejsce na szczycie królewskiej kategorii.

 

Na październikowej gali w Londynie w walce wieczoru zmierzą się Regis Prograis (24-0, 20 KO) i Josh Taylor (15-0, 12 KO). Amerykanin i Brytyjczyk spotkają się w finale turnieju WBSS w wadze super lekkiej.