Znamy kolejnego rywala Chisory. Price wskoczył w miejsce Parkera

Sporty walki
Znamy kolejnego rywala Chisory. Price wskoczył w miejsce Parkera
fot. PAP

W związku z wypadnięciem z karty walk gali w Londynie Josepha Parkera (26-2, 20 KO), to David Price (25-6, 20 KO) zmierzy się z Dereckiem Chisorą (31-9, 22 KO). W mediach jako kandydata wymieniało się również między innymi Michaela Huntera (18-1, 12 KO), który zgłosił gotowość, by bić się z "Del Boyem".

Rywalem Chisory miał być nominalnie Parker, jednak Nowozelandczyk musiał się wycofać ze względu na komplikacje powstałe w wyniku ugryzienia przez pająka. Ostatecznie rywalem "Del Boya", po kilkunastu dniach poszukiwania następcy, będzie brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie w kategorii superciężkiej, Price.

 

Brytyjczyk jest ostatnio na fali wznoszącej, czego wynikiem były trzy zwycięstwa z rzędu nad Tomem Littlem, Kashem Allim oraz Davidem Allenem. Pochodzący z Liverpoolu zawodnik dysponuje mocnym ciosem, o czym przekonało się dwudziestu przeciwników, których udało mu się znokautować na przestrzeni 25 walk.

 

Z kolei Chisora w ostatnim występie gładko rozprawił się w drugiej rundzie z Arturem Szpilką (22-4, 15 KO) i pod okiem menadżera Davida Haye'a zamierza po raz kolejny wywalczyć sobie miejsce na szczycie królewskiej kategorii.

 

Na październikowej gali w Londynie w walce wieczoru zmierzą się Regis Prograis (24-0, 20 KO) i Josh Taylor (15-0, 12 KO). Amerykanin i Brytyjczyk spotkają się w finale turnieju WBSS w wadze super lekkiej.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie