– Gramy w mistrzostwach Polski, czyli oczywiste jest, że gramy o mistrzostwo Polski. Każda drużyna, która gra w lidze musi grać o mistrzostwo Polski – powiedział Pieniążek. Rzeszowianki w ostatnim sezonie zajęły trzecią lokatę. Jednocześnie zauważył, że "sport rządzi się swoimi prawa" i możliwe są różne rozstrzygnięcia. 
 
– I to jest cudowne, to jest sport. Gdyby medale wieszali na szyi na początku sezonu, to nikt by nie chodził na hale. My może mamy fantastyczny zespół, może mamy genialnych trenerów, ale to jest cały czas sport – zaznaczył wiceprezes Developresu.
 
Rzeszowianki przygotowując się do sezonu wygrały dwa spotkania we Włoszech z drużynami Serie A Lardini Filottrano (3:1) i Il Bisonte Firenze (3:1). Zwyciężyły w Turnieju o Solną Piłkę w Wieliczce, a krótko przed inauguracją dwukrotnie po 3:1 pokonały E.Leclerc Radomkę.
 
Według Pieniążka, najważniejszą zmianą kadrową w zespole jest pojawienie się nowego trenera. Został nim Stephane Antiga, który zastąpił Włocha Lorenzo Micelliego. Były selekcjoner biało-czerwonych wiosną tego roku poprowadził siatkarzy ONICO do wicemistrzostwa Polski. Francuz po raz pierwszy będzie pracował z kobiecym zespołem, ale jak zaznaczył, nie był bardzo mocno zaskoczony ofertą z Rzeszowa.
 
– Sam bardziej byłem zaskoczony, gdy dostałem propozycję z PZPS niż teraz z Developresu. Nie jest to bowiem pierwszy raz, gdy otrzymałem ofertę prowadzenia kobiecej drużyny. Dwa lata temu także zgłosił się do mnie pewien klub – przyznał Antiga po objęciu zespołu z Podkarpacia.
 
Francuski trener miał jednak pewne wątpliwości co do propozycji rzeszowskiego klubu, ale jak podkreślił, lubi nowe wyzwania.
 
– Wiele rzeczy przemawiało za tym, aby spróbować. To coś nowego, wyzwanie, a lubię się ich podejmować. Na tak przemawiały też warunki pracy, miasto, hala, kibice, drużyna. Wszystko mi się podoba. Ten ostatni brąz to był duży sukces zespołu. Będziemy pracować, by utrzymać ten poziom albo zdobyć jeszcze więcej. To cel klubu i mój. To duże wyzwanie, ale podoba mi się. Znowu chcę grać o finał, ale tym razem z kobietami – zadeklarował.
 
W nowym sezonie w zespole z Rzeszowa zagra kapitan reprezentacji Portoryko rozgrywająca Natalia Valentin-Anderson. Drużynę wzmocniła też przyjmująca, grająca wcześniej w ekstraklasie francuskiej Amerykanka Ali Frantti. 
 
– To są dwie najważniejsze zmiany – dodał Pieniążek.
 
Do Developresu dołączyły także dwie środkowe reprezentacji Polski - Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Gabriela Polańska oraz była kadrowiczka - atakująca Tamara Gałucha. Po roku gry we Włoszech na Podkarpacie wróciła rozgrywająca Anna Kaczmar. Rzeszowski klub nadal będzie reprezentować najbardziej utytułowana zawodniczka - mistrzyni Europy Serbka Jelena Blagojevic.
 
Na inaugurację sezonu podopieczne Antigi podejmą w piątek Legionovię Legionowo.
 
Developres SkyRes Rzeszów 2019/20:
 
rozgrywające: Anna Kaczmar, Natalia Valentin-Anderson (Portoryko);
przyjmujące: Ali Frantti (USA), Magdalena Grabek, Jelena Blagojevic (Serbia), Michaela Mlejnkova (Czechy);
środkowe: Kamila Witkowska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Gabriela Polańska, Magdalena Hawryła;
atakujące: Katarzyna Zaroślińska-Król, Tamara Gałucha;
libero: Aleksandra Krzos, Daria Przybyła;
 
trener: Stephane Antiga (Francja).
 
***
 
Terminarz i plan transmisji meczów 1. kolejki LSK:
 
2019-10-11: Developres SkyRes Rzeszów –  DPD Legionovia Legionowo (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-10-12: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź (sobota, godzina 17.00)
2019-10-12: Wisła Warszawa – #Volley Wrocław (sobota, godzina 18.00)
2019-10-12: Grupa Azoty Chemik Police – ENEA PTPS Piła (sobota, godzina 18.00)
2019-10-12: ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz (sobota, godzina 18.00)
2019-10-14: E.Leclerc Radomka Radom – Stal Bielsko-Biała (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).