Pierwszy mecz pomiędzy Słowenią a Macedonią Północną w eliminacjach Euro 2020 zakończył się remisem 1:1. Od marca wiele się jednak zmieniło. Słoweńcy z meczu na mecz grali coraz lepiej i pięli się w tabeli grupy G. Po wrześniowych zwycięstwach 2:0 z Polską i 3:2 z Izraelem zajmują drugie miejsce, a do prowadzących Biało-Czerwonych tracą zaledwie dwa punkty.

 

Po sześciu kolejkach Macedończycy zajmują czwartą pozycję, ale mają tylko trzy punkty mniej niż ich czwartkowi rywale. Planują więc wygrać i dogonić Słoweńców, o czym trener Igor Angelovski zapewniał podczas konferencji prasowej. Mimo, że ma problemy kadrowe. Z powodu kontuzji grać nie może pomocnik hiszpańskiego Levante Enis Bardhi, strzelec dwóch goli w tych obecnych eliminacjach. Jedną z bramek zdobył właśnie w marcowym meczu ze Słowenią. Za kartki pauzować musi obrońca Egzon Bejtulai.

 

- Wciąż możemy liczyć się w walce o awans - mówił Angelovski i zapewniał, że w obliczu trudności, jego ekipa potrafi się jednoczyć i mocno mobilizować. 

 

- Wierzę w piłkarzy, których mam do dyspozycji. Jestem przekonany, że mają świadomość stawki. Przy maksymalnym zaangażowaniu i dyscyplinie taktycznej jesteśmy w stanie pokonać Słowenię. To jest teraz nasz podstawowy cel - powiedział selekcjoner reprezentacji Macedonii Północnej, która w niedzielę w Warszawie rozegra mecz z Polską. 

 

Kłopoty kadrowe nie ominęły też kadry Słowenii, z której przez kontuzje wypadli pomocnicy Domen Crnigoj i Luka Zahovic. Jest z kolei szansa, by w meczu z Macedonią Północną zagrali dwaj przedstawiciele PKO Ekstraklasy. Matjaz Kek powołał obrońców Erika Janzę z Górnika Zabrze i Urosa Koruna z Piasta Gliwice, który na zgrupowaniu pojawił się jako debiutant. W przewidywanych składach na czwartkowe spotkanie nie ma żadnego piłkarza z tej dwójki, ale ostatnie słowo należeć będzie przecież do selekcjonera.     

 

Transmisja meczu Macedonia Północna - Słowenia w Polsacie Sport Premium 2 od godziny 20:35. 

 

WYNIKI I TABELE ELIMINACJI EURO 2020