Reprezentant Iranu wzmocnił Indykpol AZS Olsztyn

Siatkówka
Reprezentant Iranu wzmocnił Indykpol AZS Olsztyn
fot. Cyfrasport

Jedenastokrotny mistrz Iranu, ośmiokrotny zdobywca Pucharu Azji, najlepszy blokujący mistrzostw Azji 2019 Seyed Mohammad Mousavi w najbliższym sezonie będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn.

- Myślę, że Seyed jest jednym z najlepszych środkowych na świecie. Rozmowy z reprezentantem Iranu trwały bardzo długo. Najpierw dotyczyły warunków kontraktu, następnie kilka tygodni czekaliśmy na zgodę federacji irańskiej na grę w PlusLidze oraz na wizę. Dopóki nie mieliśmy wszystkich wymaganych dokumentów, nie informowaliśmy kibiców o rozmowach z Seyedem. W tym tygodniu wszystko zostało sformalizowane, dzięki czemu zawodnik pojawi się w Olsztynie - powiedział prezes klubu Tomasz Jankowski.

 

Zakontraktowanie Mousaviego oznacza, iż w zespole ze stolicy Warmii i Mazur nie zobaczymy Taylora Averilla. - W połowie lipca otrzymaliśmy informację od agenta zawodnika, że reprezentant USA jest kontuzjowany i czeka go kilkumiesięczna przerwa w grze – wyjaśniił Jankowski.

 

- Długo zastanawialiśmy się nad opcją renegocjacji kontraktu i przybyciu Taylora do Olsztyna dopiero w styczniu. Zgodnie z przysługującym nam prawem w umowie wstępnej, ostatecznie poinformowaliśmy zawodnika i jego agenta, że nie podpiszemy umowy finalnej. W związku z tym Averill nie zagra w naszym klubie w tym sezonie - dodał.

 

Mousavi zagra w Indykpolu AZS Olsztyn z numerem "66". Środkowy będzie obecny z drużyną podczas Turnieju Partnerstwa Regionalnego, który zostanie rozegrany w Radomiu i Kozienicach w dniach 11-13 października.

 

Mousavi urodził się 22 sierpnia 1987 roku w Dezful. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w 2003 roku w Loulehsazi Ahvaz W swojej karierze grał m.in. dla Petrochimi Bandar Imam, Paykan Teheran, Giti Pasand Isfahan, Kalleh Mazandaran, Matin Vatamin czy Paykan Tehran. W sezonie 2017/2018 występował wspólnie z Łukaszem Żygadło w Sarmayeh Bank, natomiast w minionych rozgrywkach bronił barw się Shahrdari Urmia. Siatkarz aż jedenaście razy zdobył tytuł mistrza Iranu oraz ośmiokrotnie został mistrzem Azji. Mousavi jest również jednym z podstawowych zawodników reprezentacji Iranu. W 2014 i 2018 roku wraz z reprezentacją zdobył złoty medal na Igrzyskach Azjatyckich. W 2017 roku zdobył brązowy medal w Pucharze Wielkich Mistrzów. W swoim dorobku ma również złote medale Igrzysk Azjatyckich (2014, 2018) czy mistrza Azji (2011, 2013, 2019). Podczas ostatnich mistrzostw Azji, rozegranych we wrześniu, otrzymał tytuł najlepszego środkowego.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze