Euroliga: Druga porażka Zenita z Ponitką w składzie

Zenit Sankt Petersburg z reprezentantem kraju Mateuszem Ponitką przegrał we własnej hali z jednym z faworytów FC Barcelona 63:87 (20:19, 20:24, 16:16, 7:28) w meczu 2. kolejki Euroligi koszykarzy. Polak, który wyszedł w pierwszej piątce zespołu z Rosji, uzyskał dwa punkty.

26-letni Ponitka przebywał na parkiecie niespełna 16 minut i miał także dwie asysty i zbiórkę.

Zenit otrzymał w czerwcu "dziką kartę", co umożliwiło mu pierwszy w historii występ w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach Starego Kontynentu. Na razie drużyna hiszpańskiego trenera Joana Plazy nie potrafi znaleźć odpowiedniego rytmu gry w rywalizacji z najlepszymi - przegrała drugi mecz, choć przez trzy kwarty spotkanie z zespołem z Katalonii było wyrównane.

O porażce zadecydowała fatalna ostatnia kwarta, którą ekipa FC prowadzona przez słynnego trenera Svetislava Pesica wygrała aż 28:7.

Najwięcej punktów dla klubu z Sankt Petersburga, który wystąpił bez kontuzjowanych Meksykanina Gustavo Ayona (złamania nosa w meczu 1. kolejki w Berlinie) i reprezentanta Rosji Andreja Zubkowa (uraz biodra), uzyskał Jewgienij Woronow - 10.

Dla Barcelony najwięcej punktów zdobył Amerykanin Kyle Kuric - 24, który dwa sezony temu był gwiazdą... Zenita. W 3. kolejce Zenit jedzie do Grecji na mecz z Olympiakosem Pireus.