LSK: #VolleyWrocław – celem utrzymanie w ekstraklasie

Siatkówka
LSK: #VolleyWrocław – celem utrzymanie w ekstraklasie
fot. Cyfrasport

Z nowym trenerem Wojciechem Kurczyńskim siatkarki #VolleyWrocław chcą spokojnie utrzymać się w ekstraklasie. W zespole pozostała Natalia Murek. – Przedłużenie umowy z Natalią było kluczowym momentem w budowie zespołu – przyznał prezes Jacek Grabowski.

Najważniejsza zmiana w #VolleyWrocław w przerwie między sezonami dokonała się na ławce trenerskiej. Po latach pracy w klubie z Dolnego Śląska Marek Solarewicz odszedł do mistrzyń Polski ŁKS Commercecon Łódź, a pierwszym szkoleniowcem został Wojciech Kurczyński.
 
– Postawiliśmy na trenera młodego, a nawet bardzo młodego, który nie ma doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu drużyny, ale zna ligę, bo pracował już jako asystent statystyka, statystyk, a także drugi trener. Poza tym jest w naszym klubie od siedmiu lat. Można powiedzieć, że ukształtowaliśmy go jako trenera. Jak się sprawdzi, okaże się w trakcie sezonu. Mocno na niego wszyscy liczymy – przyznał prezes klubu z Wrocławia.
 
Poza Solarewiczem z #VolleyWrocław odeszły m.in. Weronika Wołodko i Karolina Piśla. Udało się za to zatrzymać 20-letnią Murek, która mimo swojego młodego wieku, była jedną z kluczowych postaci w poprzednim sezonie i znalazła się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski.
 
Grabowski zdradził, że zawodniczka miała wiele propozycji z innych klubów i dlatego utrzymanie jej we Wrocławiu jest jeszcze większym sukcesem. Przyznał również, że przedłużenie umowy z przyjmującą było kluczowym momentem w budowie drużyny na nowy sezon.
 
– To był sygnał dla innych dziewczyn, że warto zostać we Wrocławiu. Nie chcę powiedzieć, że rozmowy z kolejnymi zawodniczkami były od tego momentu łatwe, ale szybciej dochodziliśmy do porozumienia. W sumie zostało z poprzedniego sezonu 10 dziewczyn, co daje nadzieję, że pewne wypracowane schematy już będą funkcjonować. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że to nadal bardzo młody zespół, który zbiera dopiero doświadczenie – dodał.
 
Poza Murek barw #VolleyWrocław będą bronić m.in. Natalia Gajewska, Dominika Mras, Roksana Wers, Aleksandra Rasińska oraz Kinga Kasprzak. Ta ostatnie w ostatnim sprawdzianie przed startem sezonu Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej, który ekipa z Wrocławia wygrała, została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką zawodów.
 
We Wrocławiu zmienił się trener, nieco skład, ale cel pozostał ten sam jaki był rok temu - spokojne utrzymanie w lidze.
 
– Oczywiście mierzymy jak najwyżej, bo to naturalne w sporcie, ale takim celem minimum, który chcielibyśmy osiągnąć, to miejsce w pierwszej dziesiątce i bezpieczne utrzymanie w ekstraklasie. Mamy młodą drużynę z potencjałem i teraz kwestia, czy zespół zaskoczy i zagra na tyle, na ile go stać. Po cichu liczę, że sprawimy kilka miłych niespodzianek – dopowiedział Grabowski.
 
Sytuacja finansowa klubu rysuje się nieco lepiej niż rok, czy dwa lata temu, ale włodarze #VolleyWrocław nadal każdą złotówkę oglądają dwa razy zanim ją wydadzą.
 
– Cały czas walczymy. Każdy dzień, to ciężka praca, ale nie ma zagrożenia, że nie dogramy sezonu. Szukamy sponsorów, m.in sponsora tytularnego, co nie jest łatwe. Mamy nadzieję, że w końcu nam się uda i to będzie znak lepszych czasów – podsumował prezes #VolleyWrocław.
 
#VolleyWrocław 2019/20:
 
rozgrywające: Natalia Gajewska, Dominika Mras;
przyjmujące: Roksana Wers, Klaudia Felak, Natalia Murek, Kinga Kasprzak;
środkowe: Łucja Kuriata, Aleksandra Gancarz, Magdalena Soter, Karolina Fedorek;
atakujące: Aleksandra Rasińska, Roksana Irzemska;
libero: Magdalena Dzikowicz, Karolina Pancewicz;
 
trener: Wojciech Kurczyński.
 
***
 
Terminarz i plan transmisji meczów 1. kolejki LSK:
 
2019-10-11: Developres SkyRes Rzeszów –  DPD Legionovia Legionowo (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-10-12: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź (sobota, godzina 17.00)
2019-10-12: Wisła Warszawa – #Volley Wrocław (sobota, godzina 18.00)
2019-10-12: Grupa Azoty Chemik Police – ENEA PTPS Piła (sobota, godzina 18.00)
2019-10-12: ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz (sobota, godzina 18.00)
2019-10-14: E.Leclerc Radomka Radom – Stal Bielsko-Biała (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).
 
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie