LSK: Wisła Warszawa – beniaminek do ostatniej chwili budował skład

Siatkówka
LSK: Wisła Warszawa – beniaminek do ostatniej chwili budował skład
fot. PAP

Do ostatnich dni poprzedzających debiut w ekstraklasie siatkarek trwało kompletowanie składu Wisły Warszawa. Umowy z klubem, którego władze nie wskazują na razie żadnego konkretnego celu na ten sezon, ma podpisane 12 zawodniczek.

Prawo gry na najwyższym szczeblu krajowych zmagań założona w 2014 roku Wisła wywalczyła wiosną, wygrywając baraż z ostatnią drużyną ekstraklasy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Na kolejny sezon zostało w niej pięć siatkarek. Po rocznej przerwie wraca zaś rozgrywająca Katarzyna Olczyk, która podczas wcześniejszych występów w tym zespole nosiła panieńskie nazwisko Nadziałek. W gronie nowo pozyskanych jest zaś m.in. jedyna libero w składzie - Adriana Adamek.
 
– Brak drugiej zawodniczki na tej pozycji to efekt tego, że nie było odpowiedniej. W ogóle toczyliśmy trudne boje, na rynku było teraz naprawdę ciężko. Jeszcze dwa, trzy lata temu można było pozyskać w przerwie między rozgrywkami dużo fajnych siatkarek – podkreślił prezes stołecznego klubu Grzegorz Kulikowski.
 
Jeszcze kilka dni temu kontrakty z Wisłą podpisane miało 10 siatkarek, a w tym gronie nie było żadnej nominalnej atakującej, choć na tej pozycji występować może środkowa Aleksandra Szymańska. Ostatnio do zespołu dołączyły jeszcze dwie Brazylijki - Joyce Silva i Nikolle Correa. Pierwsza z nich to właśnie atakująca, druga jest przyjmującą.
 
– Uważam, że mamy fajny i solidny zespół. Pierwszą szóstkę chcemy oprzeć głównie na doświadczonych zawodniczkach, bo młodzież jest nieprzewidywalna. Ukraińska rozgrywająca Elena Nowgorodczenko ma duże doświadczenie, środkowa Katarzyna Połeć była rewelacją poprzedniego sezonu, bardzo pozytywnie w meczach kontrolnych prezentowała się Aleksandra Szymańska. Brazylijki z kolei mają za sobą występy w reprezentacji swojego kraju – wyliczał działacz.
 
Jak dodał, przed drużyną nie postawiono jak na razie żadnego konkretnego celu na zbliżające się rozgrywki.
 
– Zobaczymy po pierwszych meczach. Liga już nieraz pokazała, że może być nieprzewidywalna. I tak wszystkie plany zweryfikuje życie, które pisze swoje scenariusze. Chcemy wygrywać każde spotkanie, ale czy się uda? Zobaczymy – skwitował.
 
Wisłę do ekstraklasy wprowadziła trenerka Ewa Cabajewska. W połowie sierpnia poinformowano, że na stanowisku zastąpił ją Adam Grabowski, który wcześniej pracował w MKS Dąbrowa Górnicza. Jego asystentką została dwukrotna mistrzyni Europy Joanna Mirek.
 
– Los szkoleniowca nie jest uzależniony od wyników pierwszych spotkań. Musimy jeszcze zobaczyć, czy wszystko będzie pasowało obu stronom. Tak jesteśmy umówieni. W razie czego mam przygotowany plan B, jak zawsze – zapewnił Kulikowski.
 
Na pytanie o budżet klubu po awansie do krajowej elity przyznał, że na razie się on nie zmienił. Czeka jeszcze na wpłynięcie dotacji od miasta.
 
– Rozmawiamy też ze sponsorami. Niezależnie od tego wszystkiego, damy sobie radę i przetrwamy – zadeklarował.
 
Drużyna z Warszawy musi się jeszcze uporać z trudnościami organizacyjnymi.
 
– Wszystkie mecze do końca 2019 roku zagramy w Arenie Ursynów, ale wiosną obiekt jest zarezerwowany w związku z imprezami komercyjnymi i mamy kilka kłopotliwych terminów. Przeniesiemy się wówczas prawdopodobnie do hali Koło. Trenujemy z kolei na Bemowie. Zespoły w innych miast mają często udostępniany obiekt za darmo lub za symboliczną sumę. Łączny koszt wynajmu w naszym wypadku to około 400 tysięcy złotych. Te pieniądze można byłoby przeznaczyć na transfery – zwrócił uwagę prezes stołecznego klubu.
 
Wisła debiutancki sezon w ekstraklasie rozpocznie sobotnim meczem w Arenie Ursynów z ekipą #VolleyWrocław.
 
Wisła Warszawa 2019/20:
 
rozgrywające: Elena Nowgorodczenko, Katarzyna Olczyk
przyjmujące: Aleksandra Lipska, Ewelina Mikołajewska, Katarzyna Marcyniuk, Nikolle Correa (Brazylia)
środkowe: Agnieszka Banasiak, Katarzyna Urbanowicz, Aleksandra Szymańska, Katarzyna Połeć
atakująca: Joyce Silva (Brazylia)
libero: Adriana Adamek
 
trener: Adam Grabowski.
 
Terminarz i plan transmisji meczów 1. kolejki LSK:
 
2019-10-11: Developres SkyRes Rzeszów –  DPD Legionovia Legionowo (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-10-12: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź (sobota, godzina 17.00)
2019-10-12: Wisła Warszawa – #Volley Wrocław (sobota, godzina 18.00)
2019-10-12: Grupa Azoty Chemik Police – ENEA PTPS Piła (sobota, godzina 18.00)
2019-10-12: ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz (sobota, godzina 18.00)
2019-10-14: E.Leclerc Radomka Radom – Stal Bielsko-Biała (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).
 
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze