W związku z niepokojącymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi ryzyka nieotrzymania przez ONICO Warszawa licencji PZPS do udziału w rozgrywkach Plus Ligi w sezonie 2019/2020 oraz braku gwarancji udziału w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia, organizatorzy postanowili zrezygnować z udziału stołecznego klubu w imprezie. 
 
- Dbając o renomę turnieju, szanując kibiców i sponsorów zostaliśmy zmuszeni do podjęcia takiej decyzji. Mamy nadzieję, że problemy warszawskiej drużyny są przejściowe i jeszcze w tym sezonie będziemy kibicować jej na krajowych i europejskich boiskach - powiedziała Anna Sumelka.
 
Cuprum Lubin przyjedzie na XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia!
 
W miejsce ONICO Warszawa do udziału w turnieju zaproszono Cuprum Lubin. Dzięki temu na parkiecie hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie kibice podziwiać będą takich zawodników jak Gorzkiewicz, Lipiński czy Ziobrowski. Warto zwrócić uwagę na obcokrajowców występujących w tej drużynie – reprezentanta Białorusi Maksima Morozau, Brazylijczyka Robinsona Dvoranena czy Portugalczyka Rodriguesa Miguela Tavaresa.
 
Fani siatkówki z Wielkopolski najbardziej ucieszą się pewnie na przyjazd Jędrzeja Gruszczyńskiego. Pochodzący z Wrześni zawodnik, występujący na pozycji libero, ma w swoim dorobku młodzieżowe Mistrzostwo Świata i Europy oraz seniorski brązowy medal tegorocznej Ligi Narodów. 
 
Siatkarskie święto w Zalasewie
 
W związku ze zmianą składu XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia, zaktualizowane zostały pary półfinałowe. W sobotę, 19 października w samo południe Jastrzębski Węgiel zmierzy się z Cuprum Lubin. Cztery godziny później na boisko wybiegną PGE Skra Bełchatów oraz Aluron Virtu CMC Zawiercie.
 
Następnego dnia o trzecie miejsce zagrają przegrani tych spotkań, na godzinę 16:00 zaplanowano wielki finał. Impreza rozpocznie się w piątkowe popołudnie od warsztatów dla dzieci z Miasta i Gminy Swarzędz, które poprowadzą siatkarze z Zawiercia. Przez cały czas trwania Memoriału kibice będą mieli możliwość podziwiania siatkarskich pamiątek, zebranych przez Volley Bajkę. Koszulka reprezentacyjna Arkadiusza Gołasia, Puchar Mistrzów Świata z 1974 roku czy wszystkie medale zdobyte w historii polskiej siatkówki to tylko niektóre eksponaty, które przyjadą do Zalasewa. W sprzedaży w serwisie Ticketos.pl są jeszcze dostępne ostatnie bilety na imprezę.  
 
Program XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia (Zalasewo, 19–20 października):
 
2019-10-19: Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 12.00) – półfinał
2019-10-19: PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu CMC Zawiercie (sobota, godzina 16.00) – półfinał
 
2019-10-20: mecz o 3. miejsce (niedziela, godzina 12.00)
2019-10-20: mecz o 1. miejsce (niedziela, godzina 16.00).